Udany koniec roku OKKK: medale na Mistrzostwach Polski

Sporty walki 18 grudnia 2017 0 Komentarzy

16 grudnia w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ok. 180 zawodników z ok. 40 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Wśród nich byli reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 6 zawodników. Łącznie zdobyli oni 4 medale – 2 złote i 2 brązowe. W kategorii młodzieżowców +65kg złoty medal wywalczyła Beata Opęchowska. W kategorii juniorów: Dominika Pyskło zdobyła złoty medal w kata oraz brąz w kumite -55kg, a Norbert Duszak brąz w kumite -70kg.

Pozostali zawodnicy: Aleksandra Sadlak, Kacper Cichowski i Jakub Kaczmarczyk po zaciętych pojedynkach przegrali swoje walki o wejście do półfinału. Dodatkowo, ostrołęcki klub zdobył trzecie miejsce drużynowo w kategorii juniorów. Opiekunem i trenerem grupy był sensei Wiesław Orzoł IV dan, a jednym z sędziów zawodów senpai Andrzej Chojnowski.