Udany rok ostrołęckiej pływaczki: Angelika Wikieł w krajowej czołówce

Pływanie 27 grudnia 2012 Komentarzy

W dniach 19-22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Nasze miasto reprezentowała 14-letnia zawodniczka UŚKS Ostrołęka - Angelika Wikieł. Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego udowodniła, że mimo tak młodego wieku należy już do czołówki najlepszych pływaczek na 100 i 200 metrów stylem klasycznym.

Dla Angeliki Wikieł rok 2012 był bardzo udany

W dniach 19-22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Nasze miasto reprezentowała czternastoletnia zawodniczka UŚKS Ostrołęka - Angelika Wikieł. Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego udowodniła, że mimo tak młodego wieku należy już do czołówki najlepszych pływaczek na sto i dwieście metrów stylem klasycznym.

Na dwieście metrów Angelika Wikieł zajęła czwarte miejsce, nieznacznie przegrywając medal brązowy, natomiast w wyścigu na sto metrów ostrołęczanka była siódma. Na 50 metrów zawodniczka UŚKS z siódmym czasem awansowała do półfinału, niestety brak doświadczenia wykluczył ją z udziału w finałach.

Występ ostrołęczanki należy ocenić pozytywnie, gdyż sam udział w Mistrzostwach Polski wymagał dużego wysiłku i dobrych wyników w eliminacjach.

Podsumowując występy Angeliki w kończącym się 2012 roku, należałoby uznać je za bardzo udane: łącznie 5  medali MP Juniorów młodszych, w tym: 3 złote, srebrny i brązowy,  4 finały na MP seniorów na długim i krótkim basenie, 4 medale: złoty, 3 srebrne na zawodach międzynarodowych w barwach reprezentacji kraju oraz czołowe miejsca na Grand Prix Polski Seniorów oraz wiele wygranych zawodów lokalnych.

Zawodniczka wraz z rodzicami i trenerem składają podziękowania prezydentowi Ostrołęki, Januszowi Kotowskiemu, za pomoc i wsparcie wyjazdu na Zimowe Mistrzostwa Polski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.