zdjecie 2223

Udany turniej rocznika 2008 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 30 października 2016 Komentarzy

Osiem zespołów z rocznika 2008 i młodsi pojawiło się w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, by rywalizować o puchar radnego Grzegorza Milewskiego. Najlepsza okazała się ekipa Młodych Orłów Pułtusk, która po pasjonującym finale wygrała z Talentem Białystok po serii rzutów karnych. Korona Ostrołęka na miejscu czwartym.

Osiem zespołów z rocznika 2008 i młodsi pojawiło się w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, by rywalizować o puchar radnego Grzegorza Milewskiego. Najlepsza okazała się ekipa Młodych Orłów Pułtusk, która po pasjonującym finale wygrała z Talentem Białystok po serii rzutów karnych. Korona Ostrołęka na miejscu czwartym.

W turnieju wystąpiło osiem drużyn, podzielone zostały one na dwie grupy. W grupie A najlepsza okazała się Korona Ostrołęka, wyprzedzając Olimp Ciechanów, ŁKS Łomża i Makowiankę Maków Mazowiecki. Rywalizację w grupie B wygrał Talent Białystok, przed Młodymi Orłami Pułtusk, MKS Przasnysz i UKS AP Ostrów Mazowiecka. Do fazy pucharowej drużyny przystąpiły z nie mniej bojowym nastawieniem niż przed pierwszymi meczami.

Ciekawie wyglądała rywalizacja o miejsca 5-8. W pierwszym "półfinale pocieszenia" ŁKS Łomża pokonał UKS AP Ostrów Mazowiecka 2:0, w drugim MKS Przasnysz wygrał 1:0 z Makowianką Maków Mazowiecki. Zwycięzcy spotkali się w meczu o 5. miejsce, w którym ŁKS po rzutach karnych wygrał z Przasnyszem (w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1). W spotkaniu o 7. miejsce Makowianka Maków Mazowiecki pokonała UKS AP Ostrów Mazowiecka 1:0.

Przejdźmy do rywalizacji o medale. Podopieczni Mariusza Szymczyka z Korony Ostrołęka w półfinale spotkali się z Młodymi Orłami Pułtusk i po emocjonującej walce ulegli 0:1. W drugim meczu półfinałowym Talent Białystok dopiero po rzutach karnych pokonał Olimp Ciechanów (w regulaminowym czasie gry 0:0). Korona zagrała więc o trzecie miejsce, lecz i tu zabrakło szczęścia - lepsza okazała się ekipa z Ciechanowa wynikiem 2:0. Finał miał dramatyczny przebieg. Ekipy z Pułtuska i Białegostoku toczyły wyrównany bój, aż w końcu o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je młodzi piłkarze z Pułtuska i to do nich trafił puchar radnego Grzegorza Milewskiego.

- Gratuluję wszystkim zespołom bardzo dobrej gry. Poziom turnieju okazał się bardzo wysoki, a i gospodarze byli bardzo gościnni. Liczy się jednak dobra, sportowa rywalizacja i tego Wam gratuluję - mówił radny Grzegorz Milewski podczas uroczystego zakończenia turnieju, który niewątpliwie uznać należy za udany. Był to drugi weekendowy turniej organizowany przez OTS Korona Ostrołęka i trenera Mariusza Szymczyka. O zmaganiach młodych chłopców z rocznika 2007 przeczytasz w naszym serwisie. W galerii znajdują się zdjęcia z zakończenia niedzielnego turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju o puchar radnego Grzegorza Milewskiego: 1. Młode Orły Pułtusk, 2. Talent Białystok, 3. Olimp Ciechanów, 4. Korona Ostrołęka, 5. ŁKS Łomża, 6. MKS Przasnysz, 7. Makowianka Maków Mazowiecki, 8. AP Ostrów Mazowiecka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.