Udany występ ratowników WOPR-OS w Pomorskiej Lidze. 12 medali!

Inne 18 października 2021 0 Komentarzy

Bardzo udany start, który zaowocował zdobyciem 12 medali (6 złotych, 4 srebrne, 2 brązowe), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w trzeciej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2021, która odbyła się 17 października w Kościerzynie.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina z pasem, 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m z pasem ratowniczym.

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników. W startach indywidualnych zawodnicy WOPR-OS zajmowali następujące pozycje:

• Hubert Nakielski zdobył w sumie trzy medale (2 złote w konkurencjach : 100 m ratowanie manekina z pasem i 50 m holowanie manekina oraz 1 srebrny w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach)
  • Mateusz Adamowski zdobył w sumie trzy medale (1 złoty w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach, 1 srebrny 50 m holowanie manekina oraz 1 brązowy  na 100 m ratowanie manekina z pasem)
  • Kamil Bojarski w kategorii Junior zdobył w sumie trzy medale (2 złote w konkurencjach : 100 m ratowanie manekina z pasem i 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz 1 brązowy na 50 m holowanie manekina)
  • Kacper Mierzejewski w kategorii Junior zdobył w sumie dwa srebrne medale konkurencjach : 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz 50 m holowanie manekina.

W wyścigu sztafetowym na dystansie 4x50 m z pasem w kategorii open zespół męski WOPR-OS w składzie Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobył srebrny medal.

- To był udany występ a zarazem sprawdzian formy moich zawodników. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników i zdobytych medali - podkreśla trener Dariusz Małkowski.