Unia Basket 2003 lepsza od Ursusa (zdjęcia)

Koszykówka 31 października 2017 1 Komentarz

Koszykarki Unii Basket Ostrołęka z rocznika 2003 dobrze rozpoczęły sezon ligowy w lidze mazowieckiej. W minioną niedzielę podopieczne Mariusza Mierzejewskiego odniosły kolejne przekonujące zwycięstwo.

W pierwszym ligowym spotkaniu tego sezonu ostrołęczanki pokonały na wyjeździe Pivot Piastów 80:37, a w inauguracji ligi przed własną publicznością odniosły równie efektowne zwycięstwo. Przez pierwsze trzy kwarty zawodniczki prowadzone przez trenera Mierzejewskiego spisywały się bez zarzutu i kończyły je z bardzo wysokimi zwycięstwami. Rozprężenie przyszło dopiero w czwartej odsłonie, kiedy rozstrzygnięcie meczu było już praktycznie jasne. Czwarta kwarta dla UKS 4 Ursus Warszawa, ale w całym meczu to Unia Basket wygrała 97:55. Najskuteczniejszą zawodniczką Unii Basket była Zuzanna Brzezowska - autorka 18 punktów.

- Cieszy fakt, że dziewczyny co raz lepiej  rozumieją się na boisku. Zdecydowanie poprawiliśmy grę w ataku i  obronie. Cieszymy się z postępów szczególnie, że już za moment będziemy mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności  z gośćmi z zagranicy. Do rywalizacji na turnieju w Ostrołęce przyjadą drużyny z całej Europy: Włoch, Finlandii, Łotwy, Słowacji, Ukrainy - mówi trener Mariusz Mierzejewski.

Wspomniany turniej to oczywiście rywalizacja w lidze europejskiej. Szczegółowy program turnieju zaprezentujemy w najbliższych dniach w naszym serwisie.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - UKS 4 Ursus Warszawa 97:55 (22:13, 23:8, 28:5, 24:29)

Skład zespołu: Oliwia Kuszneruk-15, Alicja Augusciak-3, Zuzanna Brzezowska-18, Małgorzata Piórkowska-8, Natalia Plewko-14, Zuzanna Zając-15, Zuzanna Kruszewska-2, Nikolina  Dziadak, Paulina Mierzwa-2, Wiktoria Pyskło-4, Zuzanna Władysiuk-14, Julia Maciak-2, Wiktoria Maciak, Julia Runo. Trener: Mariusz Mierzejewski