Unia Basket nie sprostała GTK Gdynia. Zdecydowała ostatnia kwarta [WIDEO]

Koszykówka 26 maja 2022 0 Komentarzy

Drużyna Unii Basket Ostrołęka poniosła pierwszą porażkę w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U13 rozgrywanym w Ostrowi Mazowieckiej. Ostatnia kwarta zdecydowała, że zwycięstwo odniosła ekipa GTK Gdynia.

Pierwszą kwartę wygrała drużyna z Gdyni, ale w dwóch kolejnych lepsza była drużyna Unii Basket i przed ostatnią odsłoną meczu to ostrołęczanki prowadziły 46:35. Wydawało się, że przewaga jest dość bezpieczna, ale nic bardziej mylnego - gdynianki w ostatniej kwarcie meczu wygrały... aż 25:7, kończąc mecz ze zwycięstwem 60:53.

Unia Basket zagrała w składzie (obok nazwiska liczba pkt): Amelia Zabielska 20, Maja Kaczmarczyk 5, Malwina Kruszewska 9, Oliwia Woźniak 5, Blanka Podsadny, Joanna Wierzbicka, Maja Zięba, Martyna Jankowska, Zuzanna Nowak 2, Aleksandra Kluba 9, Lena Kwiatkowska 3.

W drugim czwartkowym meczu grupy A MUKS Poznań wygrał z Kusym Szczecin 59:39. Ostrołęczanki w piątek o 16:00 w hali w Ostrowi Mazowieckiej zagrają mecz z Poznaniem, który ma na koncie już dwa zwycięstwa w turnieju. W grupie B Katarzynki Energa Toruń pokonały MKS MOS Konin 59:39, a Ślęza Wrocław wygrała z Moskawą Środa Wielkopolska 56:52.