UŚKS Ostrołęka z gradem medali w ubiegły weekend!

Pływanie 02 grudnia 2013 Komentarzy

W ubiegły weekend poznańska pływalnia gościła zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy, w których startowało ponad trzystu zawodniczek i zawodników z 81 klubów z całej Polski. Wśród elity nie zabrakło ostrołęczanki, Angeliki Wikieł.

Angelika zanotowała kolejny dobry występ - na 200 m stylem klasycznym zajęła drugie miejsce, ustępując tylko o pięć lat starszej koleżance z reprezentacji a na 100 m stylem klasycznym była trzecia.

- Angelika startowała po chorobie i jej wyniki są znakomite - podkreśla w rozmowie z nami trener Włodzimierz Janczewski - Choć zabrakło trochę do minimum na Mistrzostwa Europy, to ten wynik dobrze wróży przed Mistrzostwami Polski seniorów, które odbędą się w grudniu - dodaje. W tym roku 15-letnia Angelika zdobyła już pięć złotych medali na Mistrzostwach Polski juniorów.

W ubiegły piątek i sobotę w Warszawie odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu na basenie 50-metrowym, w których wystartowało około 600 zawodniczek i zawodników z 43 klubów pływackich. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy UŚKS Ostrołęka, przywożąc z zawodów kolejne medale. Marysia Murawska zdobyła dwa srebrne medale na dystansach : 50 m stylem klasycznym oraz na 50 m stylem motylkowym. W  klasyfikacji końcowej uplasowała się na czwartym miejscu. Dobry start zanotował  również Rafał Majkowski, zajmując szóstą lokatę na 50 m stylem dowolnym, a na 100 m stylem motylkowym był siódmy, jednocześnie ustanawiając rekord życiowy.

W Mławie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Mławy startowało 450 pływaczek i pływaków z 30 klubów. Ostrołękę reprezentowali tylko pływacy z UŚKS. Z dwudniowej rywalizacji ostrołęczanie przywieźli pięć medali. Marysia Murawska tradycyjnie nie zawiodła fanów pływania i chociaż startowała tylko w niedzielę to jednak zdobyła dwa srebrne medale na dystansach: 100 m stylem dowolnym i 100m stylem klasycznym.

Dobrze spisali się także chłopcy: Olek Ciepierski zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym, a tuż za nim przypłynął Rafał Majkowski, który zdobył brązowy medal. Karol Bojarski w mławskich zawodach pływał bez szczęścia - zdobył brązowy medal na 50 m stylem klasycznym, ale aż  trzykrotnie plasował się tuz za podium (na 100m stylem zmiennym oraz 50 i 100 m stylem dowolnym).