UŚKS z medalami na wodach otwartych

Pływanie 04 sierpnia 2017 0 Komentarzy

Sezon w pływaniu na wodach otwartych w pełni. Z kolejnymi sukcesami wrócili z Wilkas podopieczni Jakuba Janczewskiego z UŚKS Ostrołęka. W Mistrzostwach Mazur zdobyli kilka cennych nagród.

Ekipa UŚKS w Wilkasach wystąpiła w składzie: Rafał Majkowski, Julia i Alicja Boożomańskie oraz Adrian i Alex Romejowie.

Najlepiej spisał się Adrian Romej, zdobywając puchar za pierwsze miejsce na dystansie 500 m w kategorii 12-13 lat. Był to drugi start Adriana na wodach otwartych, poprzednio Adrian startował na dystansie 1200 m na Water Open Swimming w Szczytnie, zajmując trzecie miejsce.

Na tym samym dystansie bardzo dobrze spisała sie Julia Bożomańska, która z nowym rekordem życiowym dopłynęła do mety na trzecim miejscu. Na dystansie 1500m doskonale popłynął Rafał Majkowski, który walczył do końca na finiszu, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce. W zawodach dobrze popłynęli także najmłodsi zawodnicy na dystansie 200m: 10-letnia Alicja Bożomańska zajęła czwarte miejsce, o włos przegrywając z koleżanką z Giżycka, a jej rówieśnik Alex Romej uplasował się na jedenastym miejscu.

- Jestem zadowolony ze startów swoich podopiecznych. Widać efekty pracy, jaką sumiennie wykonujemy w wakacje na ostrołęckim basenie, przygotowując się do kolejnych startów - podkreśla trener Jakub Janczewski.