Victoria walczyła w Warszawie

Sporty walki 11 lutego 2019 1 Komentarz

10 lutego zawodnicy Victorii Ostrołęka w licznym składzie wzięli udział w 10. edycji Ligi Kickboxingu i Boksu odbywającej się w klubie Palestra Warszawa. Z 37 pojedynków odbywających się na ringu, aż w sześciu brali udział reprezentanci Ostrołęki.Jako pierwszy między linami pojawił się debiutujący wśród seniorów Jakub Waszkiewicz w kategorii do 64 kg-boks, stoczył on wyrównany trzyrundowy pojedynek pięściarski z reprezentantem klubu Palestra Warszawa Krzysztofem Olszewskim. Decyzją sędziów (2:1) zwyciężył utytułowany zawodnik gospodarzy.

Drugim naszym reprezentantem był Bartosz Tymiński, walczący w kategorii do 69 kg-boks. Pokonał on jednogłośnie na punkty Jakuba Zawiślaka z klubu OKSW Ostrowiec Świętokrzyski.

Klasą samą w sobie tego dnia okazał się Damian Krukowski w kategorii do 75 kg-boks. Zdominował on doświadczonego pięściarza Filipa Pham Honga z klubu bokserskiego Legia Warszawa.

- Damian kontrolował całą walkę nie dając żadnych szans swojemu rywalowi. Po walce zebrał gromkie brawa od zgromadzonej licznie publiczności - informuje trener Daniel Zaręba.

Po dłużej przerwie w startach do walk udanie wrócił Kamil Sęk w kategorii do 95 kg –K1. Po twardej i zaciętej walce wygrał jednogłośnie na punkty z Aleksym Kosinskym z klubu Palestra Warszawa.

Kolejnym zawodnikiem był Filip Falkowski, startujący w kategorii do 81 kg- K1. Stoczył on wyrównaną walkę z Kamilem Paszkowskim z klubu Kickboxing Bartoszyce. Po trzech rundach sędziowie orzekli zwycięstwo przeciwnika.

- Filip zostawił dużo serca w ringu i pokazał się z bardzo dobrej strony - dodaje trener.

Jako ostatni do ringu wszedł Piotr Kujawa, dla którego była to dopiero trzecia walka w życiu. W kat. 57 –K1, zmierzył się z utytułowanym i bardziej doświadczonym zawodnikiem klubu Fight Gym Lublin Kamilem Dobrzyńskim. Cała walka obfitowała w liczne wymiany ręczne i nożne, obydwaj zawodnicy zostawili dużo zdrowia w ringu. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem na punkty rywala Kujawy, został jednak uznany za najlepszą walkę tego dnia.

- Po tym pojedynku Piotrek dostał propozycję startu na zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorów w K1, organizowanych przez Polski Związek Kickboxingu. Wszyscy wracamy zdrowi i bogatsi o kolejne doświadczenia - kończy trener Zaręba.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:57, 13 lutego 2019

Gość

Filip super koszulka :)

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.