W hołdzie wielkiemu trenerowi. W niedzielę Memoriał Kazimierza Górskiego

Kolarstwo 06 marca 2021 1 Komentarz

Regionalny Klub Kolarski Kurpie Ostrołęka chce upamiętnić legendarnego trenera ostrołęckiego kolarstwa Kazimierza Górskiego. W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy memoriał jego imienia. 5 marca przypada pierwsza rocznica śmierci znakomitego szkoleniowca.

Regionalny Klub Kolarski Kurpie Ostrołęka chce upamiętnić legendarnego trenera ostrołęckiego kolarstwa Kazimierza Górskiego. W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy memoriał jego imienia. 5 marca przypada pierwsza rocznica śmierci znakomitego szkoleniowca.

Kazimierz Górski urodził się 3 sierpnia 1941 roku w Laskowcu. Był kolarzem, a następnie znakomitym trenerem kolarstwa. Jako zawodnik reprezentował kluby: LZS Ostrołęka, Sarmata Warszawa i MZKS Ostrołęka. W 1966 roku został trenerem kolarstwa w MZKS-ie. Był twórcą sukcesów kolarstwa w Ostrołęce. Wychował wielu znakomitych zawodników. Zmarł 5 marca 2020 roku, spoczywa na cmentarzu miejskim w Ostrołęce.

Kolarze z Regionalnego Klubu Kolarskiego Kurpie Ostrołęka chcą uczcić pamięć trenera Górskiego i oddać mu hołd w pierwszą rocznicę śmierci. Dlatego w niedzielę 7 marca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Memoriał Kazimierza Górskiego.


zdjecie

Trener i jego podopieczni. Stoją od prawej: Józef Kosek, Szczepan Zacharek, trener Kazimierz Górski, Tadeusz Srebrowski i Janusz Łępicki. Zdjęcie wykonane w sierpniu 2019 roku podczas wizyty u państwa Górskich w Laskowcu.


 

- Zapraszamy kolarzy na wyścig dla uczczenia pamięci trenera - mówi Mirosław Szczepankowski, prezes RKK Kurpie Ostrołęka.

To będzie pierwsza edycja Memoriału Kazimierza Górskiego, ale klub planuje organizować to wydarzenie również w kolejnych latach.

Memoriał składał się będzie z trzech części:

  • o godz. 9.30 spotkanie przy grobie śp. trenera Kazimierza Górskiego na cmentarzu miejskim przy ul. Krańcowej - złożenie kwiatów;
  • o godz. 10.30 msza święta w intencji śp. trenera Kazimierza Górskiego w kościele w Laskowcu;
  • o godz. 12.30 - wyścig przełajowy na terenach leśnych w Teodorowie;

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w okolicach "krzyża" w Teodorowie, czynne będzie w godzinach 11.00-12.15. Tam będzie można zgłaszać się do zawodów. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do wyścigu będzie podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w wyścigu. Dla osób niepełnoletnich (do 18 lat) niezbędna jest zgoda opiekuna prawnego lub rodzica.

Trasa prowadzić będzie przez leśną rundę o długości 2,5 kilometra. Zawody będą prowadzone w kategoriach wiekowych: dzieci do lat 14; Open Kobiety; Open Mężczyźni. Dzieci będą miały do pokonania 3 rundy, kategoria open - 6 rund.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Dla pierwszej trójki w każdej kategorii przewidziano puchary i dyplomy. Uwaga! Wszyscy zawodnicy muszą startować w kasku ochronnym na głowie.

Więcej informacji uzyskać można u organizatora pod numerem telefonu 660 157 393.
 
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
19:54, 04 marca 2021

Gość

Jak wracałam ze szkoły w Wojciechowicach przez  teodorowski las to  spotykałam  trenujacego Kazika Górskiego I Tośka Górskiego I innych kolarzy , których nie znałam. Można było ich spotkać prawie każdego dnia. Było to ulubione miejsce ich treningu.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.