W hołdzie wybitnemu trenerowi. Zagrają w turnieju im. Harabasza

Piłka nożna 04 stycznia 2023 1 Komentarz

Przed nami dwa dni piłkarskich zmagań w najlepszym, młodzieżowym wydaniu. W dniach 14-15 stycznia, już po raz 28. odbędzie się Turniej Piłki Nożnej im. Aleksandra Harabasza.

Miejscem rywalizacji młodych adeptów futbolu będzie Hala Sportowo-Widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia. Turnieje zostaną rozegrane systemem każdy z każdym, a następnie odbędą się mecze o miejsce siódme, piąte, trzecie i wielki finał. W obu przypadkach początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 8:30, a oficjalnie zakończenie zmagań przewidziano na godzinę 16:30.

Pierwszego dnia rozgrywek na parkiet wybiegną przedstawiciele rocznika 2013 i młodsi. W stawce drużyn, które powalczą o końcowy triumf znalazły się takie ekipy jak: APC Ciechanów, APN Ostrołęka, MKS Przasnysz, LUKS Czerwin, MŁKS Łomża, Olimpia Zambrów, OTS Korona Ostrołęka, Stomil Olsztyn.

Dzień później do gry wkroczą piłkarze urodzeni w 2012 roku i później. Zwycięzcą zostanie jeden z grona następujących klubów: APC Ciechanów, APN Ostrołęka, Kurpiowska Akademia Sportowa, Kadzidło, LUKS Czerwin, MKS Przasnysz, Olimpia Zambrów, OTS Korona Ostrołęka, LUKS Rzekunianka Rzekuń.

Celem zawodów jest uczczenie pamięci wybitnego trenera i wychowawcy młodzieży śp. Aleksandra Harabasza. Organizatorem turnieju jest Miasto Ostrołęka i MOSiR w Ostrołęce.


Kim był Aleksander Harabasz?

Ur. 12.12.1937 (Zabierzów Bocheński woj. małopolskie, w okolicach Krakowa), zm. 09.02.1992 (Ostrołęka). Piłkarz (prawoskrzydłowy), wychowanek Unii Oświęcim, później Celuloza Ostrołęka i MZKS Ostrołęka, ale znany głównie jako trener. Zasłużony szkoleniowiec, wychowawca kilku pokoleń ostrołęckich piłkarzy. Jego imieniem nazwano boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejskim. Co roku od jego śmierci rozgrywany jest turniej jego pamięci. Pośmiertnie odznaka "Zasłużony dla Miasta Ostrołęki" (2012r.).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
17:31, 04 stycznia 2023

uois

...

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.