zdjecie 266

W Lelisie znów zagości ringo [ZAPISY]

Inne 15 czerwca 2016 Komentarzy

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki” już po raz dziesiąty organizuje ogólnopolski turniej w ringo pod nazwą Kurpiowski Jantar. Na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie z pewnością nie zabraknie świetnej sportowej rywalizacji. Trwają zapisy do turnieju.

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki” już po raz dziesiąty organizuje ogólnopolski turniej w ringo pod nazwą Kurpiowski Jantar. Na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie z pewnością nie zabraknie świetnej sportowej rywalizacji. Trwają zapisy do turnieju.

W zawodach uczestniczyć mogą reprezentacje szkół i LUKS z terenu województwa mazowieckiego, zawodnicy niezrzeszeni oraz zaproszone ekipy zrzeszone w Polskim Towarzystwie Ringo. Zawodnik może startować w jednej kategorii indywidualnej i jednej drużynowej. W grach singlowych dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są medale, okolicznościowe koszulki oraz dyplomy; dla zwycięzców – puchary, w grach drużynowych dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są medale oraz dyplomy; dla zwycięzców – puchary. Sędzia główny wybierze najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę turnieju, którzy otrzymają nagrody specjalne- puchar z symbolem turnieju.

Zawody odbędą się zgodnie z przepisami Polskiego Towarzystwa Ringo. System rozgrywek ustala sędzia główny w zależności od ilości zgłoszeń.

Cel imprezy to propagowanie aktywności sportowej, rozwój sportowej rywalizacji na poziomie lokalnym i ponadlokalnym w grze w ringo, wyłonienie kadry na Mistrzostwa Polski, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby rówieśników niepełnosprawnych, pobudzenie, utrwalenie postaw empatycznych oraz integracja społeczna osób o różnym poziomie sprawności intelektualnej i fizycznej.

Współorganizatorami turnieju są: Zespół Szkół w Lelisie, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Polskie Towarzystwo Ringo, CKBiS w Lelisie. Turniej dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Program zawodów - 18.06.2016:

do godz. 9.30- zamknięcie listy startowej uczestników zawodów;
10.00- Otwarcie turnieju
10.15-13.30 gry indywidualne: żaczki i żacy (do lat 10), młodziczki i młodzicy (do lat 13), kadetki i kadeci (do lat 16),  
12.30- juniorki i juniorzy (do lat 19). Po zakończeniu turnieju singli- dekoracja medalistów w kategorii żak i żaczka oraz w turnieju towarzyszącym.
12.00-12.30 – przyjmowanie zgłoszeń do turnieju w kategoriach drużynowych:
- trójki mieszane do lat 10 (tylko klubowe),
- dwójki szkolne dziewcząt do lat 13 (tylko klubowe);
- dwójki szkolne chłopców do lat 13 (tylko klubowe),
- dwójki szkolne dziewcząt do 16 lat (tylko klubowe);
- dwójki szkolne chłopców do 16 lat (tylko klubowe);
- dwójki mieszane do lat 19.
około godz. 13.00 – rozpoczęcie gier drużynowych
około godz. 16.30 – rozdanie nagród i zakończenie zawodów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.