Waldemar Budziłek: "Ukarali nie mnie, a moich zawodników"

Sporty walki 07 października 2016 9 Komentarzy

Prezes UKS Champion Ostrołęka nie ustaje w staraniach o sprawiedliwość. Waldemar Budziłek oskarża prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniewa Górskiego o to, że zablokował rozwój jego zawodników, mających wyjechać na Akademickie Mistrzostwa Świata do Tajlandii.

Prezes UKS Champion Ostrołęka nie ustaje w staraniach o sprawiedliwość. Waldemar Budziłek oskarża prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniewa Górskiego o to, że zablokował rozwój jego zawodników, mających wyjechać na Akademickie Mistrzostwa Świata do Tajlandii.

- Wina za tę sytuację jest po stronie PZB, a konkretnie prezesa Zbigniewa Górskiego - mówi Waldemar Budziłek - Na Mazowszu mamy skandaliczną sytuację, w której są dwa okręgowe związki bokserskie. Ja nie zgodziłem się do przystąpienia do tego nowego związku, kierowanego przez prezesa. To właśnie dlatego chłopcy z mojego klubu nie pojechali na Mistrzostwa Świata. Otrzymywaliśmy komunikaty z AZS, że jak klub znajdzie sponsora, który pokryje koszty wyjazdu na AMŚ, to zawodnicy wyjadą na mistrzostwa. Jednocześnie toczyły się rozmowy telefoniczne w tym temacie z kierownictwem PZB oraz trenerem Baranieckim. Sponsor przelał pieniądze na konto AZS i 3 dni przed wyjazdem na mistrzostwa prezes Zbigniew Górski wydał decyzję anulowania wyjazdu zawodników UKS Champion. Dlatego uważam, że jest to dalece krzywdząca decyzja - dodaje.

Według Waldemara Budziłka, po decyzji o nie przystąpieniu do „nowego związku”, zaczęły się jego kłopoty. Jak zaznacza, problem może tkwić także w tym, że popiera on Jerzego Rybickiego jako kandydata na prezesa związku bokserskiego.

- Miałem zarezerwowane bilety na wyjazd do Kataru na Mistrzostwa Świata jako trener odnowy biologicznej. Dzień przed wyjazdem dowiedziałem się, że nie jadę. Nie pojechałem też na inną wielką imprezę do Azerbejdżanu. Nie sądziłem jednak, że prezes Górski posunie się do tego stopnia, że będzie mścił się na moich zawodnikach - mówi prezes UKS Champion Ostrołęka.

Waldemar Budziłek zapewnia jednak, że będzie walczył o sprawiedliwość, a najlepszym tego elementem będzie dobre przygotowanie i dobry występ jego zawodników na Mistrzostwach Polski seniorów w Sokółce. - Górski skłócił cały Polski Związek Bokserski. Ukarał nie mnie, ale zawodników. Byli przygotowani, dali z siebie wszystko. Żal tego po prostu. Teraz muszą pokazać się z dobrej strony na Mistrzostwach Polski seniorów - kończy.

Jedno jest pewne: wypowiedzi prezesa ostrołęckiego Championa nie pozostaną bez echa, gdyż wypowiedziane słowa dość "dużo ważą". Dlatego też wypowiedzi są autoryzowane. Próbowaliśmy skontaktować się z prezesem PZB, lecz do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
12:00, 07 paĹşdziernika 2016

Gość

parodia panie kochany


...
13:20, 07 paĹşdziernika 2016

Gość

walczmy o swoje, dobrze


...
18:56, 07 paĹşdziernika 2016

eryk

I to jest sposób. Do tej pory nikt nie słyszał o takim klubie jak champion a teraz na ustach wszystkich. Szkoda że kosztem chłopaków.


...
20:00, 07 paĹşdziernika 2016

Józek

Mówiłem wcześniej że to pismaki VIKTORJI, cała Ostrołęka wie o klubie Champion a oni nie. Tragedia jest w PZB, ale Victoria jest w nowym okręgu i czy. ?.........ja tylko coś nieco słyszałem


...
11:36, 09 paĹşdziernika 2016

Gość

Bardzo zawistni i wredni w komentarzach są ludzie Victorii odkąd nie ma na pokładzie z nimi pana Mietka :-(  


...
18:50, 09 paĹşdziernika 2016

Gość

Moim zdaniem zawistnych i wrednych ludzi to szukajcie wśród swoich działaczy Championa a nie ludziach Victorii którzy robią swoje o czym świadczą wyniki w tym roku dla przypomnienia dwoje Mistrzów Polski i V miejsce dziewczyny na Mistrzostwach Europy - możecie tylko pomarzyć o takich wynikach nawet w najlepszych latach u pana Mietka tego nie było. Myślę że zajmijcie się pracą a nie hejtem. A jeżeli chcecie porozmawiać zostawcie numer telefonu to zadzwonię. Myślę że macie większy strach w oczach i na rozmowę telefoniczną was nie stać. Pozdrawiam przyjaciel boksu ostrołęckiego.


...
20:21, 09 paĹşdziernika 2016

Józek

Do gościa 5 miejsce po przegranej walce, cały czas jesteś w cieniu ojca.Ja nazywam się Józef F, a ty piszesz jako gość, znasz mnie bo trenowałem w MZKS, byłem trochę młodszy od starej gwardii


...
20:23, 09 paĹşdziernika 2016

Robert

Tyle czasu mieszkam w Ostrołęce i pierwszy raz słyszę o jakimś Championie. Kamil Ziemek i Paweł Żarnoch to byli zawodnicy Victorii i dlatego Victoria może się cieszyć że ich byli zawodnicy mogą jeszcze boksować tylko błąd zrobili to znaleźli słabych trenerów.  


...
20:56, 09 paĹşdziernika 2016

Gość

Musiałeś być bardzo słaby Józefie jak Ciebie nie pamiętam. JPamiętam jednego Jozefa który sprzątał szatnie i nosił nasz sprzęt . 😊😊 Józek naucz się pisać i czytać, 6 klas szkoły to zbyt mało żebyś mógł coś pisać na forum.  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.