Waleczna Kornelia! UKS Siódemka na Mistrzostwach Polski U16

Lekkoatletyka 28 września 2022 0 Komentarzy

24 i 25 września w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski U-16 (czyli młodzików) w Lekkiej Atletyce. Ostatecznie do Mistrzostw zakwalifikowała się trójka zawodników Siódemki Ostrołęka z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego, a najlepiej wypadła Kornelia Rusiłowicz (uczennica SP 5 Ostrołęka), która zajęła 5.  miejsce w biegu na 2000m i po raz kolejny – tym razem o ponad 7 sekund; poprawiła swój rekord życiowy, który wynosi teraz 6:48,49s.

Kornelia (do Mistrzostw zakwalifikowała się z 12 czasem) wykazała się niezwykłą walecznością, przez dwa okrążenia stadionu (2 i 3) prowadziła nadając tempo biegu, a gdy do ataku ruszyły faworytki spadła nawet na 10. miejsce. Mimo to, nie poddała się, zebrała siły i na 300m przed metą rozpoczęła finisz, mijając kilka faworyzowanych rywalek i ostatecznie zajmując 5 miejsce w Polsce.

- Należy nadmienić, że nasza zawodniczka jest o rok młodsza od większości rywalek i w przyszłym roku będzie startować w tej samej kategorii wiekowej - podkreślają trenerzy Siódemki.

W rywalizacji chłopców na 2000m wystartował Artur Mrozek (z SP w Olszewo-Borkach) osiągnął czas 6:30,15s i poprawił swój rekord życiowy. W niedzielę na 1000m wystąpił Szymon Sala (z SP 1 w Ostrołęce) i po „przygodach" (popychany przez rywali trzykrotnie niemal nie upadł) ukończył bieg na dalszym miejscu z czasem 3:02,10s.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.