Memoriał Piotra Dobrzyńskiego. Święto piłki ręcznej w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 27 września 2022 0 Komentarzy

Siódemka Osowa Gdańsk oraz Wisła Płock były najlepszymi drużynami Memoriału Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej, który odbył się w ubiegły weekend w Ostrołęce. Zawody mają już swój prestiż i zgromadziły kilkanaście zespołów z całej Polski.

W rywalizacji chłopców z rocznika 2011 zwyciężyła Siódemka Osowa Gdańsk. Ekipa z Pomorza w finale wygrała z Diamentem Ostrołęka 23:15. Trzecie miejsce zajęła Kontra Warszawa, a na kolejnych miejscach poza podium uplasowały się ekipy: Wilanowii Warszawa, Jedynki Morąg, UKS 50 Białystok, UKS Banino oraz Aries Baranów.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Szymon Gapski z Siódemki Osowa Gdańsk, najskuteczniejszym zawodnikiem był Igor Markiewicz z Ariesu Baranów, a MVP turnieju, ku radości lokalnych kibiców, został Kacper Wielgos z Diamentu Ostrołęka. W ekipie Diamentu indywidualnie wyróżniony został również Jakub Kowalski.

Młodzi chłopcy z UKS Diament zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazując m.in. takie akcje:

W roczniku 2008 Diament zajął dziewiąte miejsce, a najlepszym zawodnikiem drużyny uznano Gabriela Prusaczyka. Zwyciężyła ekipa Wisły Płock, która w finale wygrała z AS Wesoła 23:13. Trzecie miejsce dla KS Warszawianka.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: MKS MOSiR Kętrzyn, UKS 50 Białystok, Siódemka Osowa Gdańsk, Azoty Puławy, UKS Banino i wpomniany już Diament Ostrołęka.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Szymon Dobosz z AS Wesoła, najskuteczniejszym zawodnikiem był Konrad Jackowski z UKS 50 Białystok, a MVP turnieju - Miłosz Pszczółkowski z Wisły Płock.

Turniej poświęcony był śp. Piotrowi Dobrzyńskiemu - ostrołęckiemu nauczycielowi i trenerowi piłki ręcznej, który odszedł przedwcześnie w 2005 r.