Walka z Legionovią do końca i 3:0 dla Nike Ostrołęka [VIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 19 grudnia 2012 Komentarzy

Siatkarki z Nike Ostrołęka podejmowały we wtorek, 18 grudnia, Legionovię Legionowo. Nasze dziewczęta po ostatnich dwóch wygranych rozpaliły nadzieję kibiców na świetną walkę i nie zawiodły.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando naszych siatkarek, a Legionovia dopiero w końcówce próbowała odrobić straty. Gościom jednak zabrakło czasu i set zakończył się wynikiem dla ostrołęczanek do 20.

Drugi set to stała przewaga Legionowa do stanu 15:20 i za chwilę 18:22. Wszystko wskazywało na wyrównanie stanu spotkania ale zmiana w drużynie Nike i wejście na boisko Kasi Turek, która zdecydowanie poprawiła przyjęcie, doprowadziło do stanu 22:22. Końcówka to popis ataku Nike i wygrana do 23.

Trzeci set ponownie rozpoczął się prowadzeniem siatkarek z Legionowa, potem było już cios za cios. Świetne ataki Ani Mierzejewskiej, Justyny Kowalczyk, Ani Przybyłek, Patrycji Pawelczyk, stabilna obrona Uli Iwaniuk i Joasi Sobotki i dobra gra Legionowi, doprowadziły do stanu 26:26. Końcówka meczu pokazała, że Nike naprawdę chce wygrywać a stan 28:26 odzwierciedlał zaciętość rywalizacji.

Gratulacje dla Nike Ostrołęka na zakończenie sezonu. Nasze dziewczyny wygrały trzeci mecz z rzędu za 3 punkty. Udany sezon jesienno-zimowy został zakończony siedmioma wygranymi i trzema porażkami.

Skład Nike Ostrołęka: A, Przybyłek, A. Prusińska, A. Olbryś, A. Mierzejewska, K. Parzych, U. Iwaniuk, K. Turek, J. Kowalczyk, P. Pawelczyk, K. Mierzejewska, A, Mierzejewska Gębska. J. Sobotka.