zdjecie 473

Waszkiewicz - mistrzowskie rodzeństwo z Ostrołęki [ZDJĘCIA]

Sporty walki 11 lipca 2016 Komentarzy

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów i kadetek w boksie przyniósł historyczny sukces dla Ostrołęki. Po raz pierwszy doczekaliśmy się mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej. Złoto zdobyła Oliwia Waszkiewicz, a w jej ślady poszedł jej... brat bliźniak Jakub. Mistrzowskie rodzeństwo trenuje w klubie Victoria Ostrołęka.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów i kadetek w boksie przyniósł historyczny sukces dla Ostrołęki. Po raz pierwszy doczekaliśmy się mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej. Złoto zdobyła Oliwia Waszkiewicz, a w jej ślady poszedł jej... brat bliźniak Jakub. Mistrzowskie rodzeństwo trenuje w klubie Victoria Ostrołęka.

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ząbkowice Śląskie 2016 przeszła do historii. Była to niezwykle szczęśliwa impreza dla ostrołęckiego boksu. Mazowieccy bokserzy zdobyli cztery złote medale, z czego dwa zdobyli właśnie reprezentanci naszego miasta. Dodatkowym smaczkiem tego sukcesu jest fakt, iż złote krążki trafiły do... bliźniąt - Jakuba i Oliwii Waszkiewicz.

Jakub Waszkiewicz zdobył złoty medal w kategorii 57 kg, w finale pokonując niejednogłośnie na punkty Kacpra Niewiadomskiego z KS Raszyn. Z kolei jego siostra Oliwia wywalczyła złoto w kategorii 80 kg. W finale pokonała ona Aleksandrę Jońcę ze Spartakusa Szczecin. Ten sukces jest szczególnie wyjątkowy - jest to pierwszy w historii medal Mistrzostw Polski dla dziewczyny z naszego miasta.- Jestem niezwykle zadowolony z walk moich podopiecznych - mówi trener Bogusław Mierzejewski - Przyznaję, że stresowałem się walkami Oliwii i Kuby, ale dali oni z siebie wszystko i zasłużenie zdobyli złote medale. To wielki sukces, a historyczny medal Mistrzostw Polski dziewcząt chciałbym zadedykować prezydentowi Januszowi Kotowskiemu, który wspiera nas swoimi działaniami. Faktem stał się ewenement możliwe, że i na skalę światową, bo ciężko znaleźć drugich takich bliźniaków - uśmiecha się ostrołęcki szkoleniowiec.

Rodzeństwo Waszkiewiczów dało z siebie wszystko, ale szczególnie podkreślany jest sukces Oliwii. Młoda zawodniczka ostrołęckiej Victorii zdobyła mistrzostwo kraju jedynie po ośmiu miesiącach treningów! Jak podkreśla trener Mierzejewski, na Kurpiach walecznych dziewcząt nie brakuje i oby ten sukces stał się początkiem sportowej drogi dla wielu z nich. Nie należy jednak umniejszać sukcesu Jakuba, który udowodnił trenerom kadry narodowej, że warto jego nazwisko umieszczać w kolejnych komunikatach o powołaniu do reprezentacji.

- Za pomoc w organizacji wyjazdu dziękuję Dariuszowi Mierzejewskiemu, Arkadiuszowi Czartoryskiemu i Dariuszowi Olkowskiemu. Ten sukces to praca wszystkich trenerów Victorii, nie tylko mój, ale i Pawła Czartoryskiego, Bartka Jezierskiego czy Kamila Nurczyka.  Na sparingi przychodzili do nas m.in. Daniel Zaręba czy Grzesiek Bacławski, ich pomoc także jest ważna. Cieszymy się, że wspólnie razem osiągnęliśmy taki sukces - kończy trener Mierzejewski.

Oliwii i Jakubowi Waszkiewiczom oczywiście gratulujemy wspaniałego sukcesu. Zdjęcia z ich wyjazdu do Ząbkowic Śląskich zobaczyć można w naszej galerii. Najnowsze informacje o ostrołęckim boksie przeczytasz w serwisie eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.