Wiosenny falstart Narwi Ostrołęka. Porażka z Hutnikiem

Piłka nożna 12 marca 2022 8 Komentarzy

Narew Ostrołęka przegrała z Hutnikiem Warszawa 0:3 w wyjazdowym meczu IV ligi mazowieckiej. Piłkarską wiosnę Narwianie rozpoczęli w kiepskim stylu. Choć na trybunach atmosfera była sielankowa, w końcu był to mecz przyjaźni, to jednak na boisku lepsi byli gospodarze.

Na początku meczu Narew ruszyła odważnie, miała przewagę, a nawet szansę na otwarcie wyniku, ale Gałązka trafił w słupek. Nie pomylił się za to Giel - zawodnik Hutnika w 12. minucie strzelił głową na 1:0.

W 27. minucie Narew miała szansę na wyrównanie. Akcję lewą stroną bardzo dobrze wyprowadził Bartłomiej Ziemak, przedryblował rywala i zagrał na lewą stronę do Marcina Kraski, ten wrzucił na głowę Przemysława Olesińskiego, ale zabrakło precyzji...

Do przerwy Hutnik prowadził 1:0 i wszyscy mieli nadzieję, że w drugiej połowie także będą emocje. Ale już po kwadransie było już praktycznie wiadomo, kto ten mecz wygra. Hutnik wszedł w drugą połowę bardzo dobrze i zdominował boiskowe wydarzenia.

W 51. minucie błąd popełnili zawodnicy Hutnika, ale strzał z dystansu Damiana Gąłązki obronił golkiper gospodarzy. Trzy minuty później blisko gola byli miejscowi, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Dawida Rosiaka. Ale już za chwilę było 2:0 dla Hutnika - po dobrym prostopadłym podaniu Giel wyszedł na czystą pozycję i trafił po raz drugi w tym meczu.

W 60. minucie rzut karny dla Hutnika wykorzystał Giel, skompletował hat-tricka i potwierdził, że tego dnia Hutnik jest zdecydowanie lepiej dysponowany. Na domiar złego w 74. minucie kapitan Narwi Ostrołęka Piotr Strzeżysz został ukarany czerwoną kartką.

Po takim meczu ciężko o pozytywy, ale jeżeli jakiś warto znaleźć, to na pewno kilka ciekawych interwencji zaliczył debiutujący w Narwi Dawid Rosiak. W meczu nie zagrali jeszcze dwaj nowi zawodnicy ostrołęckiego klubu: Iwan Budniak i Serhij Szapował. Do dyspozycji trenera będą dopiero w kolejnych spotkaniach.

Hutnik Warszawa - Narew Ostrołęka 3:0 (1:0)

Bramki: Giel x3

Narew: Rosiak - Ziemak, Niedźwiecki, Cykała, Dzbeński - Strzeżysz - Kraska, Jastrzębski, Małkiewicz, Gałązka - Olesiński. Zagrali też: K. Drężek, Staszczuk, Dąbrowski, Białobrzeski.