World Series Boxing: Ostrołęczanin Marek Pietruczuk nie dał rady Gomezowi

Sporty walki 17 stycznia 2015 Komentarzy

Marek Pietruczuk przegrał z Garibaldy Gomezem podczas spotkania Portoryko - Polska w ramach pierwszej kolejki światowej ligi bokserskiej WSB. Ostrołęczanin otrzymał piekielnie silny cios na korpus i już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość rywala.- Znam Pietruczuka, to bokser niezwykle zmotywowany występami w barwach Husarii - mówił komentator stacji TVP Sport, która na żywo pokazała walki Polaków. Przed starciem Gomez - Pietruczuk niewiele można było powiedzieć o umiejętnościach gospodarza, gdyż był to bokser niemalże anonimowy. Okazało się jednak, ze ma spore umiejętności i potrafi zaskoczyć przeciwnika.

Przekonał się o tym Marek Pietruczuk, który jednak lepiej rozpoczął walkę w San Juan. Ostrołęczanin wyprzedzał swojego rywala, bił seriami i wydawało się, że kontroluje walkę. Zagrożeniem ze strony Gomeza mogły być jedynie bardzo obszernie bite ciosy sierpowe lewą ręką. Wychowanek Victorii dobrze bronił się przed sierpami gospodarza, lecz po 50 sekundach walki Gomez wystrzelił niezwykle mocnym ciosem na korpus. Pietruczuk przyklęknął, nie mógł złapać powietrza i został wyliczony do dziesięciu, co oznaczało porażkę przez nokaut.

Była to trzecia walka Marka Pietruczuka w lidze WSB. W poprzednim sezonie wychowanek trenera Mieczysława Mierzejewskiego przegrywał po ciężkich bojach na punkty z Gairbekiem Germakhanovem z Azerbejdżanu oraz Meirbolatem Toitovem z Kazachstanu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.