Wrócili z Berlina w blasku medali

Sporty walki 12 maja 2015 Komentarzy

W sobotę 9 maja w Berlinie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokoushin. Udział w nich wzięło 550 zawodniczek i zawodników z 26 krajów starego kontynentu. Podczas najważniejszej dla karateków imprezy w roku nie zabrakło również przedstawicieli Ostrołęki.

Ostrołęcki Klub Karate Kyokoushin reprezentowany był przez ośmioro podopiecznych sensei Wiesława Orzoła: Emilia Płaszczyńska, Marcin Dąbrowski, Aleksander Krajanowski, Beata Opęchowska, Krzysztof Czerkas, Dominika Pyskło, Michał Wiśniewski i Norbert Duszak.

Na podium dwukrotnie stanął Aleksander Krajanowski, który wśród juniorów zajął drugie miejsce w kata oraz trzecie w kumite w kategorii do 60 kilogramów. Świetnie zaprezentowała się również Beata Opęchowska, zdobywając brąz w kategorii +60 kilogramów. Również brąz, w gronie młodziczek, zdobyła Dominika Pyskło w kategorii -50 kg.

Co ciekawe, Ostrołęka miała w Berlinie swoich przedstawicieli nie tylko wśród zawodników. W gronie sędziów zawodów znalazł się sensei Artur Orzoł (III Dan).