Wyjątkowa lekcja w SP 3. Uczniów odwiedzili paraolimpijczycy (wideo, zdjęcia)

Inne 15 marca 2019 0 Komentarzy

W Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrołęce doszło dziś do wyjątkowego spotkania. Szkołę odwiedzili znakomici paraolimpijczycy, a uczniowie mogli przekonać się, jak tak naprawdę może wyglądać życie osób niepełnosprawnych. Była to bardzo ciekawa lekcja!

W Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrołęce doszło dziś do wyjątkowego spotkania. Szkołę odwiedzili znakomici paraolimpijczycy, a uczniowie mogli przekonać się, jak tak naprawdę może wyglądać życie osób niepełnosprawnych. Była to bardzo ciekawa lekcja!

Szkołę odwiedzili: Stefan Makowski - paraolimpijczyk i współzałożyciel Fundacji Akademia Integracji, która wspiera rozwój niepełnosprawnych dzieci i młodzieży poprzez aktywność sportową; Grzegorz Pluta - złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich 2012, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Świata; Radosław Stańczuk - paraolimpijczyk z sukcesami oraz Łukasz Fijałkowski - opiekun projektu "Fundacja Akademia Integracji".

Dzieci miały okazję obejrzeć wyjątkowy film o osobach niepełnosprawnych, które potrafią pokonywać własne granice w niesamowity sposób. Dodatkowo, była to okazja do podziwiania znakomitych sportowców w akcji - zaprezentowali oni pojedynek w szermierce na wózkach. Okazało się, że to widowiskowa dyscyplina sportu, a dzieci z pełnym zaangażowaniem kibicowały głównym aktorom tego widowiska.

Spotkanie było niezwykle ciekawe i pouczające. Z pewnością wpłynęło na postrzeganie niepełnosprawności u dzieci. Wniosek jest prosty: niepełnosprawność to nie stan fizyczny. Sportowcy, którzy odwiedzili Ostrołękę, pokazali, że potrafią żyć na 100 procent, bez ograniczeń i bez obaw.

Organizatorem spotkania była właścicielka biura podróży ABC Travel – Jolanta Parzych-Tabaka , prywatnie mama chłopców uczęszczających do SP 3. Spotkanie udało się zorganizować przy pomocy sponsorów - są to: ABC Travel Jolanta Parzych-Tabaka, Darex Dariusz Nowak, MKW Suchecki International Transport, radna Ewa Szatanek, radny Jacek Łuba, radny Waldemar Popielarz, radny sejmiku woj. Mazowieckiego Marcin Grabowski I dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3.

https://sport.eostroleka.pl/pilka-nozna-walczy-o-to-by-wrocic-jak-najszybciej-78843.html 

 

 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.