Wyjazdowa porażka siatkarzy Energi Omis

Siatkówka 08 listopada 2015 Komentarzy

Daleka wyprawa do Wałbrzycha nie okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Energi Omis Ostrołęka. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Arkadiusza Piasty w spotkaniu 6. kolejki I ligi ulegli miejscowej Victorii 1:3, tylko w dwóch setach prezentując dobrą postawę. Nowym liderem I ligi został APP Krispol Września.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, lecz nasi siatkarze za sprawą dobrych ataków i zagrywek Rafała Faryny zdołali dogonić rywala, a nawet wyjść na prowadzenie 16:15 na drugiej przerwie technicznej. Do samego końca tego seta toczyła się wyrównana walka, którą zakończył kapitalny blok ostrołęczan na Bartoszu Filipiaku. Wygrana 27:25 oznaczała pozytywne otwarcie tego meczu.

Niestety, w drugiej odsłonie na boisku istnieli tylko siatkarze Victorii. To oni wyszli na prowadzenie 10:3, a później 16:6. Ostatecznie set zakończył się wygraną Wałbrzycha 25:12. Inny przebieg miała trzecia partia - była ona łudząco podobna do pierwszej odsłony, z tym że minimalną przewagę utrzymywali reprezentanci gospodarzy. Blok na Zalewskim sprawił, że to Victoria wygrała 25:23, przybliżając się do zwycięstwa. Set czwarty okazał się być ostatnim, gospodarze nie wypuścili z rąk szansy na trzypunktowe zwycięstwo i wygrali 25:15.

Dla Energi Omis była to piąta porażka w szóstym meczu tego sezonu. Biało-czerwoni zajmują trzynaste miejsce w pierwszoligowej stawce z dorobkiem 3 punktów, słabszy jest tylko Camper Wyszków. Kolejne spotkanie Energa Omis rozegra przed własną publicznością - 14 listopada o godzinie 18.00 nasi siatkarze podejmą zespół Stali Nysa.

VICTORIA Wałbrzych - ENERGA OMIS Ostrołęka 3:1 (25:27, 25:12, 25:23, 25:15)

Energa Omis: Nowosielski, Zalewski, Obermeler, Szaniawski, Faryna, Cichocki, Kołodziej (libero) oraz Zimoń, Plizga, Szwaradzki, Tomczak.

Wyniki 6. kolejki I ligi:

SMS PZPS Spała - KPS Kęty 3:0 [25:18, 25:23, 25:14]
Aluron Virtu Warta Zawiercie- AGH Kraków 1:3 [21:25, 25:14, 24:26, 17:25]
GKS Katowice- KPS Siedlce 1:3 [25:18, 23:25, 23:25, 23:25]
UKS Hutnik Kraków- KS Espadon Szczecin 0:3 [19:25, 17:25, 23:25]
TS Victoria PWSZ Wałbrzych - Energa Omis Ostrołęka 3:1 [25:27, 25:12, 25:23, 25:15]
AZS Stal Nysa - APP Krispol Września 0:3 [17:25, 19:25, 21:25]
MKS Ślepsk Suwałki - KS Camper Wyszków 3:0 [25:19, 25:19, 25:23]