Wymarzony debiut nowego trenera Narwi. Wejście smoka Zięby i trzy punkty [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 27 sierpnia 2022 5 Komentarzy

Piłkarze Narwi Ostrołęka zdobyli trzy punkty w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Tomasza Staniórskiego. Narwianie wygrali 1:0 po golu Adama Zięby - młody zawodnik Narwi jeszcze niedawno nie mógł liczyć na występy w pierwszej drużynie, dziś jest bohaterem.

Tomasz Staniórski

Narew przystępowała do meczu bardzo zmotywowana, chcąc przełamać się po nieudanym początku sezonu. Trzy porażki, zwolniony trener Marek Marciniak i nienajlepsza atmosfera. To już było, bo przyszło nowe. Trener Tomasz Staniórski w parę dni tchnął nowego ducha w Narew i zespół wyglądał dziś zupełnie inaczej.

Kibice przy Witosa zobaczyli wyrównany mecz. I choć w drugiej połowie Ząbkovia stworzyła sobie parę dogodnych sytuacji, to albo miała pecha, albo dobrze interweniował Kowalski. Narwianie też mieli swoje szanse. Z rzutu wolnego uderzał Gromek, ale piłka poszybowała nad bramką.

Niezwykle aktywny był Iwan Budniak, który sprawił na tyle kłopotów Piotrowi Maślance, że ten zarobił drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę w 71. minucie. To otworzyło Narwianom szansę na pełną zdobycz punktową. I udało się...

W 78. minucie meczu kapitalne podanie Jana Białobrzeskiego wykorzystał Adam Zięba, który pojawił się na boisku niedługo wcześniej. Zięba zachował zimną krew i pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam. Ale wielkie brawa należą się też asystentowi - Białobrzeski zagrał prawdziwe "ciasteczko", przełamując linię obrony. To było mierzone chyba na centymetry!

Dzięki ofiarności i pełnemu zaangażowaniu, Narew dowiozła wygraną do końca. Jeżeli słychać było jakiś huk w Ostrołęce, to zapewne kamień spadł z serca kibicom niebiesko-czerwonym. Oby taką Narew oglądali częściej.

Narew Ostrołęka - Ząbkovia Ząbki 1:0 (0:0)

Narew: Kowalski - Żyznowski, Niedźwiecki, Ochrimenko, Gromek, Barciak, Białobrzeski, Ziemak, Jastrzębski, Staszczuk, Budniak. Zagrali również: Drężek, Zięba, Karwowski, Dąbrowski.