XV Memoriał Arkadiusza Gołasia zakończony. Zwycięstwo Metra Warszawa [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 15 maja 2022 0 Komentarzy

Metro Warszawa okazało się najlepsze w 15. Memoriale Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Warszawianie w finale pokonali Czarnych Radom 2:0. Gospodarze - UKS Olimp Ostrołęka - zajmowali miejsca 5. i 12. To były trzy intensywne dni z młodzieżową siatkówką na wysokim poziomie.

W grupie A w akcji zobaczyliśmy UKS Olimp Ostrołęka. Pierwsza drużyna Olimpu wygrała z KPS Siedlce i Gwardią Legionowo po 2:0, 2:1 pokonała MOS Wola II Warszawa i zanotowała porażki z Metrem Warszawa 0:2 oraz BAS Białystok 1:2. Do drugiego miejsca w grupie zabrakło naprawdę niewiele, ale ostatecznie podopieczni trenera Norberta Majkowskiego zajęli trzecie miejsce w grupie.

Grupę wygrało Metro Warszawa (wszystkie mecze wygrane 2:0), przed MOS Wola II Warszawa. Za Olimpem Ostrołęka znalazły się jeszcze drużyny BAS Białystok, Gwardia Legionowo i KPS Siedlce.

Grupa B - tu grała druga drużyna Olimpu prowadzona przez trener Edytę Zyśk. I sprawiła niespodziankę. Młodzi chłopcy w meczu z Plasem Warszawa wznieśli się na wyżyny umiejętności i wygrali 2:1. Inni rywale byli zbyt mocni i tym samym ostrołęczanie zajęli piąte miejsce w grupie, wyprzedzając Plas.

Pierwszą lokatę zajęli Czarni Radom (wszystkie mecze wygrane po 2:0), przed MOS Wola Warszawa. Trzeci był Wołomin, dalej Metro II Warszawa.

Czas na mecze o miejsca Olimp Ostrołęka II ostatecznie zajął 12. miejsce w turnieju, przegrywając najpierw mecz z Siedlcami 0:2, a później o 11. lokatę z Plasem Warszawa. Olimp Ostrołęka I w pierwszym niedzielnym starciu wygrał z Metrem II Warszawa 2:0, a w meczu o 5. miejsce takim samym wynikiem pokonał zespół z Wołomina.

W pierwszym półfinale Metro Warszawa ograło MOS Wola Warszawa 2:1, w drugim meczu o wejście do finału Czarni Radom 2:0 zwyciężyli z MOS Wola II Warszawa. Obie ekipy MOS Wola spotkały się w meczu o trzecie miejsce - MOS I wygrał z MOS II 2:0. Z kolei w finale, rozgrywanym na centralnym boisku, sporo się działo, emocji nie zabrakło, ale ostatecznie to Metro Warszawa pokonało Czarnych Radom 2:0. Okazały puchar pojechał do stolicy.

Klasyfikacja końcowa + najlepsi zawodnicy drużyn:

1. Metro Warszawa - Bartosz Doliński;

2. Czarni Radom - Mikołaj Posuniak;

3. MOS Wola Warszawa - Krzysztof Baran;

4. MOS Wola Warszawa II - Patryk Rubnikowicz;

5. Olimp Ostrołęka - Szymon Brzozowski;

6. UKS Piątka Wołomin - Konrad Kliglich;

7. BAS Białystok - Igor Sokołowski;

8. Metro II Warszawa - Maciej Jędrych;

9. Gwardia Legionowo - Aleksander Kapuściński;

10. KPS Siedlce - Piotr Sawicki;

11. UKS Plas Warszawa - Konrad Grydz;

12. Olimp Ostrołęka II - Franciszek Pakieła

Nagrody indywidualne:

MVP - Maksymilian Szustowicz (Metro Warszawa)

Najlepszy rozgrywający - Krzysztof Krajewski (UKS Olimp Ostrołęka);

Najlepszy przyjmujący: Hubert Grzymała (MOS Wola Warszawa) i Antoni Kocik (Czarni Radom);

Najlepszy środkowy: Michał Mizak (MOS Wola II Warszawa);

Nagrody dla zawodników uczestniczących w XV Memoriale im. Arkadiusza Gołasia wręczyli rodzice śp. Arkadiusza Gołasia - państwo Danuta i Tomasz Gołasiowie, a także prezydent Ostrołęki, samorządowcy, sponsorzy, działacze klubu UKS Olimp oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.