Zacięta walka w ostrołęckim turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski młodziczek [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 23 kwietnia 2016 Komentarzy

Dwa mecze zakończone tie-breakami - to bilans porannych gier w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski młodziczek, który odbywa się w Ostrołęce. Walka o dwa miejsca premiowane awansem do finałów jest niezwykle zacięta i interesująca. Dobry początek odnotowały zawodniczki Nike Ostrołęka. Zobacz wyniki, zdjęcia oraz skrót meczu z udziałem ostrołęczanek.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali prezes OTPS Nike Dariusz Piersa oraz poseł na Sejm RP Arkadiusz Czartoryski. Stało się to tuż po znakomitym początku turnieju półfinałowego w wykonaniu Nike Ostrołęka. Podopieczne Tomasza Pakieły przegrały pierwszego seta w walce z UKS Konstantynów Łódzki, lecz w kolejnych dwóch partiach dominowały i zanotowały na swoim koncie niezwykle ważne zwycięstwo. W drugim meczu pierwszej serii gier Impel Wrocław nie bez problemów ograł ekipę UKS Pomorzanie Szczecin. Wrocławianki po łatwo wygranym pierwszym secie, wróciły do dobrej gry dopiero w tie-breaku.

Zakończyła się też druga seria gier - faworyzowany Impel Wrocław wygrał z Liderem Konstantynów Łódzki 2:0, potwierdzając swoje aspiracje do gry w finałach Mistrzostw Polski. W czwartym meczu ostrołęckiego półfinału gospodynie przegrały z UKS Pomorzanie Szczecin 0:2. Jeżeli Nike chce awansować do turnieju finałowego - musi jutro pokonać Impel Wrocław.

Pierwszy dzień turnieju 1/2 finału MP młodziczek - Ostrołęka:

Nike Ostrołęka - UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:1 (20:25, 25:19, 15:9)
Impel Wrocław - UKS Pomorzanie Szczecin 2:1 (25:16, 22:25, 15:9)

Impel Wrocław - Lider Konstantynów Łódzki 2:0
Nike Ostrołęka - UKS Pomorzanie Szczecin 0:2 (19:25, 17:25)

Drugi dzień turnieju już jutro od godziny 10.00 w hali przy Partyzantów. O godzinie 10.00 Lider Konstantynów Łódzki zagra z Pomorzanami Szczecin, natomiast w samo południe Nike Ostrołęka zmierzy się z Impelem Wrocław. Zapraszamy do kibicowania siatkarkom, walczącym o finał krajowego czempionatu.