Zdecydowane zwycięstwo nad Węgrowem! [WIDEO]

Siatkówka 14 stycznia 2012 Komentarzy

Pierwszy krok w kierunku awansu do Finału Mistrzostw Mazowsza wykonały Juniorki Nike. W sali ZSZ nr 1 pewnie pokonały Olimpię 3:0 i w poniedziałek udadzą się na rewanż z bardzo pokaźną zaliczką.

Nike bardzo długo „wchodziła w mecz”. Ostrołęckie siatkarki zaczęły usztywnione, a na ich postawę wpłynął niewątpliwe fakt, że frekwencja na zawodach przekroczyła najśmielsze oczekiwania - spotkanie obserwowało około czterdziestu widzów.

Przyjezdne wyszły na prowadzenie i wydawało się, że kontrolują przebieg meczu, a pierwszy set musi paść ich łupem. Czas wzięty przy wyniku 18:14 dla gości przez trenera Pakiełę natchnął jednak gospodynie do walki. Udało się im wyrównać i doprowadzić do emocjonującej końcówki. Węgrowianki obroniły trzy piłki setowe, ale ostatecznie uległy i to Nike objęła prowadzenie.

I właściwie było po meczu. Siatkarki z Węgrowa nie spodziewały się chyba takiego obrotu sprawy (w sezonie w Ostrołęce wygrały 3:0), bo na porażkę w pierwszej partii zareagowały w najgorszy z możliwych sposobów. Ich gra się zupełnie rozsypała, popełniały ogromną liczbę prostych błędów. Miejscowym pozostało tylko spokojnie punktować, aby przewaga w małych punktach, którą uzyskają po dzisiejszym meczu była jak największa, bo może mieć to znaczenie w ostatecznej kalkulacji.

W rewanżu  Nike musi wygrać seta, żeby być pewną awansu. Z niecierpliwością i nadziejami czekać będziemy na wieści z Węgrowa.

OTPS Nike Ostrołęka – Olimpia Węgrów 3:0 (29:27, 25:13, 25:14)

Nike: Olbryś, Zyśk, Parzych, Pawelczyk, Kowalczyk, Stepnowska, Skiba (libero); Prusińska, Gumowska, Cygielska, Rutkowska

[źródło: nike-ostroleka.pl]