Żebrowska szósta na Memoriale Kusocińskiego

Lekkoatletyka 09 czerwca 2018 0 Komentarzy

Wychowanka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska wystąpiła w niezwykle prestiżowym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Zawodniczka obecnie reprezentująca Podlasie Białystok zajęła szóste miejsce w skoku w dal.Żebrowska miała okazję rywalizować z zawodniczkami, skaczącymi przeważnie dużo dłuższe odległości na światowych arenach. Mimo to, nasza rodaczka z gminy Lelis, zaprezentowała się ambitnie. Pierwszą próbę miała spaloną, ale w kolejnych już się poprawiła - skoczyła 5.85 m, a następnie 6.12 m. Kolejne próby również były udane, lecz udało się najwyżej powtórzyć rezultat 6.12 m. Z takim wynikiem Żebrowska zakończyła konkurs na 6. miejscu.

Wygrała Kanadyjka Christabel Nettey, skacząc aż 6.88 m. Drugie miejsce zajęła mistrzyni olimpijska i świata Brittney Reese - 6.87 m, a trzecia była Brytyjka Shara Proctor - 6.79 m. Najlepsza z Polek - Dominika Łykowska ze Szczecina - zajęła czwarte miejsce z wynikiem 6.27 m.

64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie obejrzało na żywo 20 000 kibiców. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez lekkoatletycznych w naszym kraju.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.