Zmniejszenie dotacji nie wyklucza aspiracji

Siatkówka 01 lutego 2017 8 Komentarzy

Siatkarze z Ostrołęki otrzymają z miasta na działalność w 2017 roku dokładnie 100 tysięcy złotych mniej jak przed rokiem. Nie zmienia to jednak ambitnych planów zespołu Energi, a te mają być realizowane przy wsparciu samorządu."Zarząd pewnie nie będzie zadowolony..."

Zasadniczą zmianą w podziale miejskich środków dla klubów sportowych jest obniżona dotacja dla Netu Ostrołęka. Klub, który zarządza drugoligowym zespołem seniorów pod nazwą Energa, otrzyma w 2017 roku 100 tysięcy złotych mniej niż rok wcześniej. Zamiast 450 tysięcy złotych, na konto klubu wpłynie 350 tysięcy. Ma to związek ze spadkiem drużyny do II ligi w sezonie 2015/16.

- Siatkarze grają teraz na innym poziomie rozgrywek niż przed rokiem. Gdybyśmy to podzielili po staremu to nie byłoby to może nawet mobilizujące. Zarząd pewnie nie będzie zadowolony, ale wydaje się, że w II lidze wydatków jest mniej - wyjaśnił zmniejszenie dotacji dla Netu prezydent Janusz Kotowski.

Zmniejszenie dotacji dla Netu nie wyklucza jednak pomocy klubowi w przypadku awansu do I ligi. Do tego jednak jeszcze daleka droga, bo po rundzie zasadniczej przyjdzie czas na fazę play-off oraz - w przypadku kolejnych sukcesów - turnieje o awans do I ligi. Miasto nie jest jednak nieprzygotowane na wariant wywalczenia przez biało-czerwonych promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

- Jeżeli siatkarze wejdą do I ligi i będzie taka potrzeba to pan prezydent będzie szukał środków - mówił przewodniczący komisji sportu i turystyki Dariusz Bralski. Prezydent Kotowski również zapowiedział, że w razie potrzeby klub nie pozostanie bez pomocy.

... jest jednak wręcz przeciwnie

Po takiej decyzji nie pozostało nic innego niż kontakt z prezesem Netu Stanisławem Nowaczykiem. Nie usłyszeliśmy jednak głosu zawodu a zadowolenie z tego, że samorząd wspiera klub w ambitnych planach, jakie sięgają nawet powrotu do rozgrywek zaplecza Plus Ligi.

- Dziękujemy prezydentowi, że docenił nasze chęci powrotu do I ligi. Otrzymaliśmy wsparcie i postaramy się je wykorzystać by zbudować siatkówkę na jak najwyższym poziomie. Chcemy wygrywać ku uciesze kibiców - mówi prezes Netu, a na pytanie o poziom zadowolenia po decyzji samorządu dodaje - Oczywiście jesteśmy zadowoleni. Mamy aspiracje żeby zagrać ligę wyżej i cieszymy się, że samorząd nas w tym wspiera.

Net rzeczywiście nie ma na co narzekać - sprawdziliśmy jakie dotacje drugoligowe kluby siatkarskie otrzymywały w miastach o podobnej wielkości co Ostrołęka. Dane są za 2016 rok, gdyż nie wszystkie samorządy rozstrzygnęły jeszcze konkursy na zadania z kultury fizycznej. I tak przykładowo, w Tomaszowie Mazowieckim, który jest podobnej wielkości jak Ostrołęka, tamtejszy samorząd na 2016 rok przyznał Lechii dotację w wysokości 190 tysięcy złotych. Z kolei w Raciborzu tamtejszy AZS otrzymał miejską dotację w wysokości 105 tysięcy złotych. Dotacja Netu wygląda przy tych kwotach bardzo przyzwoicie.

Podział środków na sport znajdziesz w naszym serwisie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
10:31, 01 lutego 2017

e

350k na 2 ligę to chyba trochę za dużo. A ktory klub weźmie się w końcu za szkolenie juniorów? Mam nadzeje że przy takiej dotacji do w końcu Net to zrobi i wróci do juniorów bo to skandal że chłopcy nie maja gdzie trenować

ocena: -         zgłoś
...
11:17, 01 lutego 2017

Pytam

W Necie gra dwóch ostrołęczan i nie ma szkolenia młodzieży, do tego jest trzeci poziom ligowy - efekt to 350 000 zł
W Volleyu grają sami ostrołęczanie i też nie ma szkolenia młodzieży, do tego jest czwarty poziom ligowy - co daje miasto? NIC!

O co chodzi? Skąd taka niesprawiedliwość?

ocena: -         zgłoś
...
11:25, 01 lutego 2017

do Pytam

Może chodzi o to, że Volley po prostu nie złożył wniosku? Stąd NIC nie dostał...

ocena: -         zgłoś
...
11:58, 01 lutego 2017

kibic

Jeżeli chodzi  ścisłość to w Necie gra pięciu ostrołęczan w tym trzech juniorów.

ocena: -         zgłoś
...
15:39, 01 lutego 2017

hoho

5 a cała drużyna 15 i 350 000 tyś, inne kluby 15 osobowe z dotacją kilku tysięcy. To ?????

ocena: -         zgłoś
...
16:57, 01 lutego 2017

Gość

Jak nie wiecie to nie piszcie bo w Enerdze gra pięciu ostrołęczan, w tym trzech juniorów uczących się jeszcze. Polecam wypowiedz trenera Mielnika z mojej Ostrołęki wpis dodany jakoś 1,5 tyg temu : że zawsze narzekano że ostrołęczan nie ma w składzie a teraz jest pięciu to powinniśmy się cieszyć a nie narzekać.
Jak tacy jesteście mądrzy to spójrzcie gdzie gra reszta ostrołęczan ? w 4 ligowym Volleyu i to jeszcze są na miejscu między play off-out.
Siatkówkę trzeba wspierać bo są wyniki 2 lidze walczymy o pierwszą a także zainteresowanie.Ostatni mecz to na trybunach atmosfera z plus ligi fajną atmosferę stworzyli oczywiście nasi kibice a także gości. Fajnie było.
Ostrołęka miastem siatkówki !

ocena: -         zgłoś
...
18:09, 01 lutego 2017

kl

Te 100.000 tyś. zabrał na koronę tajny ,,prezes,, klubu.

ocena: -         zgłoś
...
20:06, 02 lutego 2017

MARTA

Przestańcie się pompować do kogo się porównujecie klub Energa Ostrolęka przy takich klubikach haj volley to przepaść jakościowa organizacyjna i sportowa kosmiczna awięc cieniasy do trenowania i nie narzekać, a jaki klub ciągnie tą naszą zafajdaną sportową wiochę już zapomnieliście.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.