Znakomite starty pływaków UŚKS Ostrołęka (ZDJĘCIA)

Pływanie 11 kwietnia 2011 Komentarzy

Od 8 lat wiosną miasto Giżycko gości na swojej pływalni bardzo dużą liczbę pływaków z północno-wschodniej i centralnej Polski walczących o Puchar Burmistrza Giżycka, który przyznawany jest najlepszym zawodnikom w swoich kategoriach wiekowych. Wśród nich nie zabrakło 9 ostrołęckich pływaków, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania dzielnie walcząc z dużymi klubami pływackimi.

Komplet złotych medali oraz puchar dla najlepszej zawodniczki przywiozła Żaklina Wikieł.

Angelika, starsza siostra Żakliny, rywalizując z rok starszymi zawodniczkami zdobyła 3 złote medale, tylko raz ulegając koleżankom zajmując najmniej lubiane dla zawodnika, IV miejsce.

Bardzo dobre rezultaty, w klasyfikacji na najlepszą pływaczkę w rocznikach 97-98, dały jednak Angelice II miejsce ulegając tylko starszej, bardziej doświadczonej koleżance. Zarówno Żaklina  jak i Angelika zdominowały styl klasyczny, nie dając najmniejszych szans swoim rywalkom.

Wśród 11-letnich dziewcząt na III stopniu podium stanęła również Martyna Choromańska za wyścig na 50m stylem klasycznym.

Wśród męskiej części zawodników medale zdobywali: w kat. Open: Paweł Szulerecki, który dwukrotnie był 2, raz 3 i 5, Bartosz Choromański - 2 i 3. Wśród 12-latków Karol Bojarski – 2 razy III V i VI.

W kat. 11-latków Hubert Nakielski wywalczył srebro i trzykrotnie brąz oraz Maciek Kwiatkowski brąz oraz dwukrotnie (pechowo) IV miejsce. Dwukrotnie tuż za podium, uplasował się Kacper Wróblewski.

Ogólnie nasi pływacy przywieźli do Ostrołęki 21 medali co na 9-osobowy skład jest bardzo dobrym wynikiem.

Źródło: UŚKS Ostrołęka