zdjecie 5009

Zwycięskie Jantarki z pomocą bramkarki

Piłka nożna 08 listopada 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka odniosły czwarte zwycięstwo w tym sezonie II ligi. Podopieczne trenera Pawła Zyśka zagrały dobry mecz w niedalekiej Piątnicy i - mimo problemów kadrowych - zapisały na swoim koncie niezwykle ważne trzy punkty.

Piłkarki Jantaru Ostrołęka odniosły czwarte zwycięstwo w tym sezonie II ligi. Podopieczne trenera Pawła Zyśka zagrały dobry mecz w niedalekiej Piątnicy i - mimo problemów kadrowych - zapisały na swoim koncie niezwykle ważne trzy punkty.

Mecz z Fortami był spotkaniem dwóch drużyn z podobnym dorobkiem w ligowej tabeli. Przed spotkaniem Jantarki miały dziewięć punktów na koncie, Forty - o trzy 'oczka' mniej. Pomarańczowe pojechały do Piątnicy w okrojonym składzie, zabrakło m.in. Dominiki Ostrowskiej czy Joanny Tomczak, a kadra meczowa liczyła tylko 13 zawodniczek.

W 10. minucie spełnił się jednak scenariusz wymarzony dla ostrołęczanek. Na bramkę gospodyń uderzała Klaudia Płoska, a błąd popełniła bramkarka Kamila Zabielska, która wypuściła z rąk pozornie łatwą piłkę, notując tym samym trafienie samobójcze. W drugiej połowie bramkarki obu drużyn znalazły się już w rolach głównych, obie broniły jak w transie, przez co wynik nie uległ już zmianie. Jantarki wygrały 1:0 i udowodniły, że na drugoligowym poziomie potrafią grać w dobrym stylu, nawet mimo osłabień.

Warto dodać, że w ostatnich czterech meczach ostrołęckie piłkarki odniosły aż trzy zwycięstwa. Okazja na powiększenie dorobku już w sobotę 12 listopada o godz. 16.30 - na sztucznym boisku przy Witosa rywalem będzie Stomil Olsztyn.

Forty Piątnica - Jantar Ostrołęka 0:1 (0:1)

⚽ 0:1 Zabielska (sam.) '10

JANTAR: Kulesik - Duszak, Dudziec, Majewska, Koper, Galarska, Jurga (55' Chodorek), Piersa, Milewska, Płoska, Michalak (70' Świerszcz).

Pozostałe wyniki 10. kolejki:

KU-AZS UW Warszawa 1-2 MUKS Tomaszów Mazowiecki
Kolejarz Łódź 2-0 Helios Białystok
Stomil Olsztyn 4-1 Ząbkovia Ząbki
Loczki Wyszków 0-2 UMKS Zgierz
Piastovia Piastów 0-0 KS Teresin

Tabela:

1. MUKS Tomaszów Mazowiecki - 9 m - 20 pkt
2. Stomil Olsztyn - 8 m - 20 pkt
3. UMKS Zgierz - 10 m - 20 pkt
4. Ząbkovia Ząbki - 10 m - 18 pkt
5. KS Teresin - 9 m - 17 pkt
6. KU-AZS UW Warszawa - 9 m - 17 pkt
7. Piastovia Piastów - 9 m - 13 pkt
8. Jantar Ostrołęka - 10 m - 12 pkt
9. Loczki Wyszków - 10 m - 10 pkt
10. Forty Piątnica - 9 m - 6 pkt
11. Kolejarz Łódź - 10 m - 6 pkt
12. Helios Białystok - 9 m - 0 pkt

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.