Zwycięstwo KS CK Troszyn. Bohaterem bramkarz Adrian Drężek [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 30 sierpnia 2016 Komentarzy

KS CK Troszyn pokonał Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna 1:0 w spotkaniu inaugurującym 4. kolejkę ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Cichym bohaterem spotkania został bramkarz Troszyna Adrian Drężek, który w kryzysowych momentach odnotował pewne interwencje. Obronił nawet rzut karny.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Partyzantów w Ostrołęce nie obejrzeli bramek. Duża w tym zasługa wspomnianego już Adriana Drężka. Nowo pozyskany bramkarz ekipy z Troszyna w 45. minucie obronił rzut karny, podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców.

W drugiej części gry optyczną przewagę miała drużyna gospodarzy. Nic z tego jednak nie wynikało, aż do 58. minuty. Wtedy to akcję prawą stroną poprowadzili Daniel Kopeć i Konrad Grabowski, a następnie w pozornie niegroźnej sytuacji drugi z wymienionych pokonał źle ustawionego Mateusza Kubika strzałem z ostrego kąta. Piłkarze trenera Łukasza Bałazego nie ograniczyli się tylko do defensywy i nadal próbowali atakować. Przyjezdni wyczerpali sporo możliwości ataku pozycyjnego, lecz w 79. minucie jeden z graczy Wieczfnianki spróbował piekielnie mocnego strzału z dystansu. Na posterunku był jednak Adrian Drężek, pięknie przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Dziewięć minut przed końcem mogło być już "po meczu". Wieczfnianka ruszyła do ataku zbyt dużą liczbą graczy, a szybka kontra Troszyna spowodowała, że w sytuacji sam na sam z Kubikiem znalazło się dwóch piłkarzy zespołu gospodarzy. Niestety, jeden z nich przestrzelił w dogodnej sytuacji. Końcówka była więc nerwowa, a w kilku zamieszaniach podbramkowych swojej szansy na wyrównanie mogli poszukać goście. Ostatecznie sędzia zakończył mecz przy wyniku 1:0 dla KS CK i trzy punkty zostały w powiecie ostrołęckim.

KS CK Troszyn - Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 1:0 (0:0)

⚽ 1:0 Grabowski '58

KS CK: Drężek - A. Abramczyk, Grochocki, Dąbrowski (46' Sakowski), Kopeć, Chromik (90+2' R. Abramczyk), Bałas, M. Kaczyński, Rudziński, S. Kaczyński (69' Knap), Grabowski (84' Parzych).