zdjecie 7405
zdjecie 7405

Zygfryd Kuchta: "Przegrana nie zawsze jest porażką"

Piłka ręczna 19 lipca 2017 0 Komentarzy

We wtorek Ostrołęka miała wyjątkowego gościa ze świata sportu. Był nim brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu Zygfryd Kuchta. Obecnie jest on wiceprezesem ds. szkolenia Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a w naszym mieście przebywał z okazji otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Sportowy życiorys wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce robi wrażenie. Zygfryd Kuchta urodził się w 1944 roku, a w piłkę ręczną zaczął grać w wieku... 23 lat. Już dziewięć lat temu po rozpoczęciu przygody ze szczypiorniakiem osiągnął swój największy sukces w karierze: brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. W reprezentacji Polski rozegrał 142 mecze. W 1982 roku jako trener reprezentacji Polski zdobył z nią brąz Mistrzostw Świata w RFN. Prowadził także żeńską reprezentację Polski oraz kadrę narodową Zjednoczonych Emiratów Arabskich. We wtorek przemówił do uczestników ostrołęckiego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców.

- Dobrze wiecie, że przegrana nie zawsze jest porażką. Aby dojść do wysokiego poziomu sportowego trzeba umieć przyjmować zwycięstwa i znosić porażki. Tego Wam wszystkim życzę - powiedział Zygfryd Kuchta, życząc także zgromadzonym szczypiornistom dobrej sportowej rywalizacji i wyników w duchu fair play. Trzeba przyznać, że dla wielu młodych zawodników Kuchta może być wielkim sportowym autorytetem.

Więcej o pierwszym dniu rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży przeczytasz w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.