A Klasa. To już pewne: ULKS Ołdaki mistrzem jesieni [TABELA]

Piłka nożna 07 listopada 2022 3 Komentarze

ULKS Ołdaki został mistrzem jesieni w rozgrywkach A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Drużyna ULKS wygrała na wyjeździe z wiceliderem Aldo Bartnik Myszyniec i zimę spędzi w fotelu lidera, niezależnie od wyników ostatniej jesiennej kolejki.

Drużyna ULKS Ołdaki objęła prowadzenie po golu Damiana Szabłowskiego, który uderzył z dystansu. Wydawało się, że to łatwa robota dla bramkarza, ale golkiper miejscowych interweniował tyleż ekwilibrystycznie, co nieskutecznie - i wpadło...

Na 2:0 podwyższył Szymon Brzostek. Snajper ULKS w dogodnej sytuacji nie pomylił się, strzelając precyzyjnie przy dalszym słupku. W drugiej połowie gospodarze strzelili kontaktowego gola - Szymon Kulas uderzył z dystansu, a piłka zaskoczyła golkipera drużyny lidera A Klasy. Źle ustawiony bramkarz nie zdążył z interwencją i mieliśmy zmianę rezultatu. Wynik na 3:1 dla ULKS ustalił Szymon Brzostek, popisując się mocnym uderzeniem z 15 metrów.

GKS Łyse zgodnie z przewidywaniami pokonał Pełtę Karniewo. Po golach Piotra Magdaleńskiego (dwóch), Marka Kaliszewskiego i Adriana Gwiazdy, drużyna z powiatu ostrołęckiego wygrała 4:0.

Zwycięstwo odnotowała też Narew II Ostrołęka, u siebie 3:0 z GKS Pokrzywnica. Mikołaj Banach rozpoczął strzelanie z rzutu karnego w 11. minucie, w drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Michał Gocłowski (też z karnego) i Maciej Kubeł.

Ciekawa sytuacja w tabeli - w pierwszej "5" są aż cztery drużyny z Ostrołęki lub powiatu ostrołęckiego. Wygląda to naprawdę nieźle.