A-Klasa: Zwycięża Strzegowo, Aldo Bartnik z utrzymaniem

Piłka nożna 20 czerwca 2016 Komentarzy

Rzekunianka Rzekuń przegrała z Gladiatorem Słoszewo 2:4 w wyjazdowym meczu ostatniej kolejki A-Klasy ciechanowsko -ostrołęckiej. Mimo tego, zespół prowadzony przez Pawła Sendrowskiego był najlepszą ekipą z naszego powiatu w lidze podczas sezonu 2015/16. Rzutem na taśmę utrzymał się też Aldo Bartnik Myszyniec.

Dla Gladiatora Słoszewo mecz z Rzekunianką był już tylko spotkaniem o honorowe pożegnanie się z A-Klasą. Reprezentanci powiatu płońskiego przystąpili jednak do meczu mocno zmotywowani, chcąc udanie zaprezentować się w ostatnim meczu sezonu.  Na pierwszego gola przyszło jednak czekać do końca pierwszej połowy. W 45. minucie bramkę "do szatni" dla Rzekunianki strzelił Daniel Przywojski. Tuż po zmianie stron gospodarze wyrównali za sprawą Damiana Kozłowskiego. Ten sam zawodnik już osiem minut później wyprowadził Gladiatora na prowadzenie. Zaskoczeni gracze z Rzekunia przyjęli jeszcze jeden cios - w 61. minucie Kamil Jóźwiak pokonał Marcina Tyszkę i było już 3:1. Sygnał do ataku dał Bartosz Pędzich, który w 83. minucie strzelił kontaktowego gola dla Rzekunia. Ostatnie słowo należało jednak do Gladiatora - tuż przed końcem meczu wynik na 4:2 ustalił Mariusz Krzemiński.

Niezwykłą wagę gatunkową miały derby powiatu ostrołęckiego między Kurpikiem Kadzidło a Aldo Bartnikiem Myszyniec. Drugi z wymienionych zespołów walczył bowiem w korespondencyjnym pojedynku o utrzymanie z Koroną Karolinowo. Równolegle do meczu w Kadzidle, Korona toczyła u siebie bój z KS Wąsewo. Jakakolwiek strata punktów przez Aldo Bartnik mogła skutkować spadkiem do B-Klasy. Podopieczni Daniela Dziekońskiego nie pozwolili sobie jednak na wpadkę. W 31. minucie pierwszą bramkę zdobył Mateusz Krajza, w 76. minucie na 2:0 podwyższył Maciej Szymański, a wynik już cztery minuty później został zamknięty przez Tomasza Muracha. Aldo Bartnik wygrał 3:0 i tym samym wyprzedził strefę spadkową o dwa punkty. Korona Karolinowo zremisowała z KS Wąsewo 2:2.