Ale to już było, czyli kolarska migawka sprzed 29 lat [ZDJĘCIA]

Kolarstwo 21 lutego 2017 1 Komentarz

Dokładnie 29 lat temu, 21.02.1988 roku w Teodorowie pod Ostrołęką rozegrano eliminacje strefowe do XV Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów w kolarstwie przełajowym. Na eliminacje wstawiło się 99 przełajowców z makroregionów mazursko-warszawskiego i kielecko-lubelskiego.Trasa przełajów została wytyczona przez ekipę Kazimierza Górskiego we wsi Teodorowo na zalesionych wydmach i łąkach nad rzeką Narew, tuż przy granicy z Ostrołęką. Pierwsi na trasie zmagali się Juniorzy Młodsi, którym wyznaczono przejazd 30 minutowy plus jedno okrążenie. Najlepszy w tym przejeździ był Zbigniew Banach z "Korony Kielce", który pokonał Wiesława Krysika "Warszawskie Towarzystwo Cyklistów" i faworyta tego dystansu Romana Górskiego "WLKS Ziemia Kurpiowska".

Roman Górski, (który wygrał Mistrzostwa Przełajowe Województwa Ostrołęckiego 2.02.1988 i Mistrzostwa Przełajowe Województwa Siedleckiego 11.02.1988) prowadził w wyścigu od samego startu. Na ostatnim okrążeniu miał jednak bardzo groźny wypadek. Ostatecznie zajął trzecie miejsce i awansował do finałów OSM. Spośród juniorów młodszych do finałów OSM awansowali jeszcze 6. w wyścigu Piotr Budny z "WLKS Ziemia Kurpiowska" i 7. Dariusz Czarkowski z "LZS Ostrów Mazowiecka" oraz 15. Paweł Michalik "Warszawskie Towarzystwo Cyklistów".

Juniorzy na swoim przejeździe walczyli przez 40 minut plus jedno okrążenie. Najlepszymi zawodnikami byli zawodnicy Prim Ełk: Wiesław Małysko i Grzegorz Perkowski. Do Mistrzostw Polski zakwalifikowali się jeszcze: Grzegorz Kuśmierczyk i Stanisław Błogosławski obaj z "WLKS Ziemia Kurpiowska", Wiesław Rowicki i Marian Tomas z "Orła Warszawa", Robert Sobota z "Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów" oraz Robert Żuchowski z Juranda Ciechanów.

Niniejszy materiał przygotował fotograf Klubu Kolarskiego 24h Pijący_mleko, z kolei do naszej redakcji nadesłał go we własnej osobie prezes klubu Marek Karczewski. KK 24h to kolejny przykład dobrej współpracy klubu sportowego z mediami - zachęcamy do naśladowania i zgłaszania nam informacji o wydarzeniach sportowych, sukcesach młodych sportowców, propozycji ciekawych tekstów. Czekamy pod adresem mailowym sport@eostroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
07:28, 22 lutego 2017

kibic

Kiedyś Ostrołęka sportem stała.Teraz prowincjonalna piłka i przekleństwa na trybunach i procesje.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.