Arkadiusz Gołaś skończyłby dziś 41 lat. Mecz z jego udziałem wieczorem w TVP Sport

Siatkówka 10 maja 2022 0 Komentarzy

10 maja 1981 roku urodził się Arkadiusz Gołaś. Pochodzący z Ostrołęki zawodnik został prawdziwą legendą siatkówki. Mimo młodego wieku, osiągnął wiele. Niestety, jego życie przerwane zostało przedwcześnie. Pozostały wspomnienia. Wyjątkowe wspomnienie z 2002 r. wyemituje TVP Sport.

Arkadiusz Gołaś

O Arkadiuszu Gołasiu przy okazji wielu rocznic napisaliśmy już niemal wszystko. A jeżeli czegoś nie napisaliśmy, to zrobił to Piotr Bąk w książce "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż". Wspomnijmy więc krótko o największych sukcesach ostrołęczanina urodzonego 41 lat temu:

  • brązowy medalista MŚ kadetów;
  • srebrny medalista Mistrzostw Polski kadetów i juniorów;
  • mistrz Polski juniorów;
  • trzykrotny wicemistrz Polski oraz brązowy medalista (PLS, dziś Plus Liga);
  • uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004;
  • uczestnik Mistrzostw Świata 2002 i Mistrzostw Europy 2005;
  • wielokrotny uczestnik Ligi Światowej;
  • czołowy zawodnik włoskiej Serie A w sezonie 2004/05;

Tragiczna śmierć we wrześniu 2005 roku przerwała znakomicie rozwijającą się karierę siatkarza pochodzącego z Ostrołęki. Pozostała pamięć, a ta w naszym mieście jest wyjątkowa: mamy ulicę Arkadiusza Gołasia, jego imię nosi hala widowiskowo-sportowa. W Ostrołęce śp. Arek Gołaś jest prawdziwą legendą. Mieszkańcy jego rodzinnego miasta pamiętają o jego wspaniałych osiągnięciach.

Mecz z udziałem Arkadiusza Gołasia o 19.50 w TVP Sport

Już dziś (10 maja) o godz. 19:50 w telewizji TVP Sport kolejny odcinek cyklu RETRO TVP SPORT, w ramach którego pokazany zostanie mecz Ligi Światowej Polska-Brazylia z 2002 roku, w którym wystąpił Arkadiusz Gołaś. To doskonała okazja szczególnie dla młodszych kibiców siatkówki, by zobaczyć, jak znakomicie spisywał się na boisku środkowy pochodzący z Ostrołęki.

W piątek rusza Memoriał Arkadiusza Gołasia

W dniach 13-15 maja w Ostrołęce obejrzymy siatkarskie zmagania młodzików w ramach Memoriału Arkadiusza Gołasia. Obsadę turnieju można zobaczyć tutaj.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.