B Klasa: Duda zatrzymał Koronę II Ostrołęka (wideo)

Piłka nożna 09 października 2017 1 Komentarz

Korona II Ostrołęka po raz pierwszy w tym sezonie nie odniosła zwycięstwa. Mecz z Wymakraczem Długosiodło zakończył się remisem 2:2. Ostrołęcką drużynę zatrzymał Adam Duda, przez co żółto-niebiescy stracili miejsce lidera w B Klasie.

Ekipa Wymakracza po raz kolejny oparła się na swoim napastniku Adamie Dudzie. Tym razem zaskoczył on Karola Jaroszewskiego już w trzeciej minucie takim strzałem z rzutu wolnego:

Na szczęście na odpowiedź Korony II nie trzeba było długo czekać. Do wyrównania doprowadził Maciej Kurowicki. Kolejne bramki padły pod koniec pierwszej połowy. W 38. minucie Marcin Pamrowski wyłożył piłkę Adamowi Dudzie, a temu pozostało tylko przyłożyć nogę i dać Wymakraczowi prowadzenie 2:1. Tym razem gospodarze również nie utrzymali koncentracji i chwilę później Artur Muchin doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse, ale nie zdołały ich wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a Wymakracz stał się pierwszą ekipą, która w tym sezonie urwała punkty Koronie II. Warto dodać, że gospodarze mieli ułatwione zadanie, bo od 63. minuty grali w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Piotra Giersa (za dwie żółte). Za tydzień Korona II powalczy o powrót na fotel lidera w meczu z KS Pniewo na własnym stadionie.