Camper Wyszków wycofuje się z I ligi. Co dalej z ostrołęckim zespołem?

Siatkówka 26 maja 2016 2 Komentarze

Kilka zespołów pierwszej ligi siatkarzy toczy nierówną walkę z kłopotami finansowymi. Ekipa KPS Kęty utrzymała się na zapleczu Plus Ligi sportowo, lecz nie wiadomo czy przystąpi do gry w przyszłym sezonie. Fatalnie zapowiada się także sytuacja w Camperze Wyszków, według pierwszych doniesień klub wycofał się z I ligi. Jak wygląda sytuacja w ekipie Energi Omis Ostrołęka?

Kilka zespołów pierwszej ligi siatkarzy toczy nierówną walkę z kłopotami finansowymi. Ekipa KPS Kęty utrzymała się na zapleczu Plus Ligi sportowo, lecz nie wiadomo czy przystąpi do gry w przyszłym sezonie. Fatalnie zapowiada się także sytuacja w Camperze Wyszków, według pierwszych doniesień klub wycofał się z I ligi. Jak wygląda sytuacja w ekipie Energi Omis Ostrołęka?

Sytuacja finansowa kilku klubów I ligi jest nie do pozazdroszczenia. Walkę z czasem o pozostanie w I lidze toczy KPS Kęty, wciąż nie wiadomo czy uda się zebrać fundusze od sponsorów. Z tym samym problemem mierzył się Camper Wyszków i - jak podaje serwis siatka.org - poniósł porażkę, wycofując się z I ligi. Tym samym w sezonie 2016/17 na zapleczu Plus Ligi zabraknie mistrza sprzed dwóch lat.

- Nie dziwi mnie ta sytuacja, bo jak się zdobywa tytuł mistrza a nie otrzymuje żadnej odpowiedzi od PLPS w sprawie gry w Plus Lidze to nie ma sensu inwestować w wyższy poziom. Nie wiadomo o co się gra, a zamknięta Plus Liga negatywnie wpływa na całą sytuację - mówi Stanisław Nowaczyk, prezes ASPS Net Ostrołęka.

Ostrołęcki zespół Energa Omis w sezonie 2015/16 wypadł dość słabo i formalnie spadł z I ligi po zajęciu 13. miejsca. Kłopoty innych pierwszoligowców sprawiają jednak, że powraca nadzieja na utrzymanie się na pierwszoligowym poziomie. Rezygnacja Campera nie wpłynie na pozycję ostrołęczan, bowiem wyszkowski klub ma wymienić się miejscami z Norwidem Częstochowa. W tym momencie nie ma jeszcze jednak żadnych wiążących decyzji.

- Prowadzimy rozmowy ze sponsorami po to, żeby wiedzieć jakich zawodników możemy zakontraktować na następny sezon - wyjaśnia prezes Nowaczyk - Nie mamy jeszcze decyzji w której lidze będziemy mogli zagrać, nie prowadzimy więc rozmów z zawodnikami. Spokojnie poczekamy na zakończenie negocjacji sponsorskich i wtedy przystąpimy do montowania składu - dodaje.

Niewyjaśniona pozostaje także sytuacja klubów Plus Ligi. Mówi się, że w szeregi elity przyjęte zostaną zespoły GKS Katowice i Espadonu Szczecin, lecz w tej chwili są to tylko spekulacje. Decyzje o składach ligowych zapadną w okolicach połowy czerwca. Przeczytasz o nich w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:05, 26 maja 2016

Krzysiek

1 liga po awansie GKS i Espadonu stanie się żenujaco słaba. Żaden z beniaminków nie ma mocarstwowych planów, a do tego dochodzi pewnie słabiutka Ostrołęka (oby tylko słabiutka a nie beznadziejnie żenująca jak w ostatnim sezonie) o ile wystartuje w 1 lidze. Ze Spaly odszedł rocznik 97. Tragedia, nie będzie warto chodzić na mecze. Gdzie te czasy sprzed kilku lat kiedy poziom świetny i atmosfera rewelacyjna???


...
16:14, 26 maja 2016

Gość

Nie rozbudzajcie pseudo ambicji. Popatrz się Ostrołęko jak wyglądasz: blado organizacyjnie i finansowo. Gdzie fuzja z Wyszkowem? A teraz za Wyszków Częstochowa?
Brak wszystkiego w tym mieście?
Aby 2 liga się utrzymała, bo mogą być i tu kłopoty, jak nie ma się składu
i ładu. Później to prezes będzie szukał uzdolnianą młodzież po całej Polsce jak
w 1 lidze i znowu eksperymenty na koszt podatników miasta. Takiego badziewnego zarządzania i prowadzenia klubu (innych również) to nawet na Białorusi nie prowadzą.
A duże miasta mogą awansować? A w czym lepsze są Katowice i Szczecin? Pytanie w czym? Dlaczego Wyszków nie awansował?
I pytanie zasadnicze sportowe współzawodnictwo duży może a średni lub mały nie ma dostępu do gry w najwyżej lidze?
wprost: Dyskryminacja!  Zawiadomienić  prokuraturę cały ten pseudo związek.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.