Czy esport to... sport? "My chcemy przełamać barierę przesądów"

Inne 30 maja 2022 2 Komentarze

Jeden z organizatorów Miejskiej Ligi Esportowej w Ostrołęce Szymon Orzoł rozmawiał z Radiem Supernova o tym, czy granie w gry komputerowe można zaliczyć do kategorii sportowej.

- Gramy na League of Legends, gra polega na zniszczeniu bazy przeciwnika. W turnieju bierze udział aż 165 graczy, z czego złożyliśmy 33 drużyny. To dwa razy więcej, niż się spodziewaliśmy. To amatorzy, którym chcemy otworzyć drogę do e-sportu - mówił Orzoł.

Potwierdził także, że spotyka się ze stwierdzeniami, że granie w gry to żaden sport.

- My chcemy przełamać barierę przesądów. Chcemy stworzyć wydarzenie 5 czerwca w Naturze w Ostrołęce i pokażemy, że granie w gry to nie tylko siedzenie w domu przed komputerem - podkreślił.

O tytuł najlepszej esportowej drużyny Miejskiej Ligi Esportowej w Ostrołęce zawalczą 4 drużyny.  Mistrz zostanie wyłoniony na wielkim finale już 5 czerwca 2022r. w Centrum Multimedialnym Natura. Więcej tutaj. 

Źródło: Radio Supernova
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
20:15, 30 maja 2022

Jn

To jest rywalizacja. Ze sportem nie ma to nic wspolnego. Wystarczy spojrzec na sylwetki graczy i sylwetki praqdziwych sportowcow, lekkoatletow, bokserow czy nawet pilkarzy.  

ocena: -         zgłoś
...
14:56, 02 czerwca 2022

Do Jn

Zgadzam się w 100$

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.