zdjecie 8073

Czy Półmaraton Kurpiowski zmieni swoje oblicze? Trwają rozmowy BBL i MZOS-TiIT

Lekkoatletyka 06 września 2018 3 Komentarze

Postulaty grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka, dotyczące organizacji Półmaratonu Kurpiowskiego, nie przeszły bez echa. Wczoraj odbyło się spotkanie ze środowiskiem biegaczy, mające wyjaśnić wszelkie nieporozumienia, jakie miały miejsce w 2017 roku.

Postulaty grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka, dotyczące organizacji Półmaratonu Kurpiowskiego, nie przeszły bez echa. Wczoraj odbyło się spotkanie ze środowiskiem biegaczy, mające wyjaśnić wszelkie nieporozumienia, jakie miały miejsce w 2017 roku.

Ze strony organizatora na spotkanie przybyli: Robert Juchniewicz - dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej oraz Marek Karczewski - menedżer sportu. Stronę biegaczy amatorów reprezentowali członkowie stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka (BBL): Klaudia Baczewska, Magdalena Eliasz-Laskowska, Katarzyna Mrówka, Ewa Stolarczyk i Maciej Sulewski. Na spotkaniu poruszano bez mała wszystkie aspekty organizacji Półmaratonu Kurpiowskiego, który odbędzie się pod koniec maja 2019 roku.

- Dyrektor Robert Juchniewicz przedstawił w skrócie zarys zadań do wykonania przez MZOS-TiIT podczas organizacji tego największego biegowego przedsięwzięcia w regionie. Marek Karczewski sporządził statystyki porównawcze siedemnastu najbardziej znanych półmaratonów w kraju aby usystematyzować zagadnienia do dyskusji o najbardziej atrakcyjnych świadczeniach dla zawodników w poszczególnych imprezach - czytamy na stronie internetowej MZOS-TiIT w Ostrołęce.

Przypomnijmy, po ostatnim półmaratonie w Ostrołęce środowisko biegaczy z grupy Biegam bo Lubię Ostrołęka protestowało przeciwko niejasnościom w regulaminie półmaratonu. Ich postulaty przesłaliśmy do organizatorów, lecz nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Jak informuje MZOS-TiIT, na wniosek BBL przyjęto do rozważenia wiele ciekawych rozwiązań dla uczestników półmaratonu, a wiele z nich postanowiono wdrożyć ustalając obustronną współpracę podmiotów przy organizacji imprezy. Jakie wnioski wejdą w życie, przekonamy się w maju 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:15, 06 września 2018

BBL

Rok wyborczy to i dyrektor mówi ludzkim głosem. A my dalej swoje: Juchniewicz do dymisji


...
16:27, 06 września 2018

@@

A Jarząbka nie było? Jak tak może być?


...
16:34, 06 września 2018

BBL

Z BBL sama "elyta" przyszła. Pożal się B...E działacze! Kasy chcą i władzy. Żałosne!  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.