Dalszy ciąg afery o licencje dla ostrołęckich bokserów. Sprawa znajdzie finał w sądzie?

Sporty walki 29 września 2015 10 Komentarzy

Polski Związek Bokserski zawiesił licencje bokserskie ostrołęczan Marka Pietruczuka i Przemysława Zyśka w barwach Knock Out Gym Warszawa. Prezes warszawskiego klubu nie zamierza jednak się poddawać. - Związek podjął szereg działań niezgodnych z własnymi regulaminami – twierdzi. To ciąg dalszy zamieszania związanego ze zmianą barw klubowych przez zawodników Victorii Ostrołęka.

Polski Związek Bokserski zawiesił licencje bokserskie ostrołęczan Marka Pietruczuka i Przemysława Zyśka w barwach Knock Out Gym Warszawa. Prezes warszawskiego klubu nie zamierza jednak się poddawać. - Związek podjął szereg działań niezgodnych z własnymi regulaminami – twierdzi. To ciąg dalszy zamieszania związanego ze zmianą barw klubowych przez zawodników Victorii Ostrołęka.

Wracamy do sprawy, którą poruszyliśmy przed tygodniem w naszym serwisie sportowym. Przypomnijmy, Marek Pietruczuk i Przemysław Zyśk to aktualni medaliści Mistrzostw Polski seniorów w boksie. Wciąż są pięściarzami Victorii Ostrołęka, chcieliby jednak kontynuować swoją karierę w Warszawie pod okiem trenera Łukasza Malinowskiego z Knock Out Gym. Prezes Victorii Ostrołęka Bogusław Mierzejewski podkreśla, że klub nie ma zamiaru trzymać zawodników na siłę w Ostrołęce, lecz oczekuje gratyfikacji za odejście pięściarzy w postaci sprzętu sportowego. Zmiana barw klubowych nie jest jednak prosta…

"Nie mamy nic do ukrycia"

Prezes i trener Knock Out Gym w rozmowie z naszym portalem twierdził, że Pietruczuk i Zyśk to zawodnicy jego klubu, podobnie sądził prezes KS Victoria Ostrołęka Bogusław Mierzejewski. Sprawę rozstrzygnąć musiał Polski Związek Bokserski, który przyznał rację ostrołęckiemu klubowi i uznał, że Pietruczuk i Zyśk to wciąż zawodnicy Victorii, a wydanie licencji obu bokserom dla klubu Knock Out Gym zostało wstrzymane. Z decyzją PZB nie zgadza się jednak prezes klubu ze stolicy.

- Nie mamy nic do ukrycia, a rozwój kariery sportowej Marka Pietruczuka i Przemysława Zyśka jest dla nas sprawą priorytetową. Nie uchybiliśmy przepisom PZB ani żadnym innym, czego jesteśmy w stanie dowieść – mówi Łukasz Malinowski. Na dowód tego przesyła korespondencję, jaką klub z Warszawy wymienił z Polskim Związkiem Bokserskim.

W listach na linii Knock Out Gym – Polski Związek Bokserski możemy poznać przyczynę zawieszenia licencji zawodniczych wydanych dla Pietruczuka i Zyśka już w nowym klubie. Warszawski klub złożył prośbę o wydanie licencji, przedkładając kopie wniosków o skreślenie Pietruczuka i Zyśka z listy członków KS Victoria Ostrołęka. Problem polega jednak na tym, że wspomniane wnioski zostały wysłane przez Knock Out Gym do Ostrołęki, ale na… stary adres klubu. [AKTUALIZACJA: Prezes Ł. Malinowski poinformował nas, że nie klub, lecz zawodnicy wysłali pisma na adres Victorii z prośbą o zwolnienie z przynależności klubowej]. Klub Victoria nie ustosunkował się więc do prośby, gdyż list dotarł do niewłaściwej osoby. Prezes warszawskiego klubu nie otrzymał odpowiedzi, mimo to wystąpił o wydanie licencji dla bokserów. Te zostały wydane, ale teraz PZB wstrzymał ich ważność.

Ostatni list Knock Out Gym do Polskiego Związku Bokserskiego jest odpowiedzią na decyzję bokserskiej centrali – chodzi oczywiście o zawieszenie licencji. Malinowski informuje w nim, że warszawski klub nie zwracał się do Victorii w sprawie transferu zawodników, a jedynie zgłosił gotowość ich przejęcia. Dodatkowo, prezes Knock Out stwierdza, iż nie wiedział o zmianie siedziby ostrołęckiego klubu – według niego, na dzień wysłania wniosków o skreślenie z listy członków KS Victoria w książeczkach zawodników, na stronie Urzędu Miasta oraz w Krajowym Rejestrze Sądowym widniał stary adres klubu – ul. Sadowa 2. Prezes warszawskiego klubu uważa, że klub powinien powiadomić listownie zawodników o zmianie adresu i wzywa działaczy Victorii do udostępnienia jemu tych pism wraz z potwierdzeniem nadania listem poleconym.

Będzie pozew przeciwko Polskiemu Związkowi Bokserskiemu?

Szef Knock Out Gym Warszawa zwraca uwagę na jeszcze jeden temat. Twierdzi, iż licencje dla Pietruczuka i Zyśka już w nowym klubie zostały wydane i opłacone 8 września, natomiast 16 września Polski Związek Bokserski wydał oświadczenie, w którym poświadczył, że obaj zawodnicy są wciąż pięściarzami Victorii Ostrołęka. Malinowski twierdzi, że z wcześniejszego działania PZB wynika, że bokserzy spełnili warunki wydania nowej licencji, a związek nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości. Malinowski prosi także bokserską centralę o wskazanie numeru paragrafów w regulaminie PZB, który określałby powody ostatecznego nie nadania licencji obu zawodnikom. - Działanie Polskiego Związku Bokserskiego o zawieszeniu licencji ww. zawodników nosi znamiona niezgodnego z prawem – czytamy w piśmie Knock Out Gym do Polskiego Związku Bokserskiego.

Jak dodaje Malinowski, pięściarze rozpoczęli już przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2015, a koszty przygotowań zawodników pokrywa Knock Out Gym. Nie wiadomo jednak czy obaj bokserzy wystąpią na mistrzostwach, a jeżeli tak – to czyje barwy będą reprezentować. To nieprawdopodobne zamieszanie nadal nie zostało wyjaśnione, lecz jego bohaterowie już teraz zapowiadają wystąpienie na drogę sądową.

- Oświadczamy iż w przypadku nie wystąpienia tych zawodników na ww. zawodach w barwach KS Knock Out Gym, zarówno klub jak i sami zawodnicy wystąpimy z powództwami cywilnymi o zwrot poniesionych nakładów finansowych, a także utraconych korzyści. Powstałe zamieszanie doprowadziło do sytuacji, w której sponsorzy pozyskani w celu sfinansowania przygotowań i startu Marka Pietruczuka i Przemysława Zyśka do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, wstrzymali swoje darowizny. Informujemy, iż będziemy się domagać od PZB pokrycia kosztów będących sumą kwot zawartych kontraktów sponsorskich – dodaje Łukasz Malinowski.

Poniżej zamieszczamy galerię z pismami przysłanymi przez prezesa warszawskiego klubu. Ocenę całej sytuacji zostawiamy naszym czytelnikom, zwracając uwagę, że rzeczywiście dobro obu pięściarzy powinno leżeć na sercu wszystkim sympatykom boksu - zarówno tym z Ostrołęki jak i z Warszawy. Pietruczuk i Zyśk są to bowiem jedni z najlepszych zawodników w Polsce w swoich kategoriach wagowych i powinni mieć zapewniony spokój w treningach pozwalający na kontynuowanie kariery oraz zdobywanie kolejnych medali. Liczymy na to, że Knock Out Gym, KS Victoria oraz Polski Związek Bokserski dojdą w końcu do porozumienia, a nazwiska wspomnianych bokserów będziemy mogli wymieniać już jedynie w artykułach o zdobywanych przez nich mistrzostwach.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
15:13, 29 września 2015

Stary Kurp

Z tego co widzę to obaj pięściarze od zawsze reprezentowali Ostrołękę, a nie jakiś klub z Warszawy. Jednak ten Pan z Warszawy to chyba jakiś cwaniak. Chce "przejąć" zawodników, nie ma problemu, ale niech zapłacić ekwiwalent za ich wyszkolenie. A tak ...

Widać że to jakiś numer, wysłał pismo pocztą, nie na ten adres, odpowiedzi nie dostał to stwierdził że dostanie ich za darmo. Mam nadzieję że zarząd Victorii temu Panu wystawi słuszną fakturę za takie kombinowanie, a zawodników niestety szkoda. Dali się zmanipulować i tyle.


...
15:41, 29 września 2015

sportowiec

REGULAMIN
ZMIANY BARW KLUBOWYCH


ROZDZIAŁ I

Postanowienia ogólne
ROZDZIAŁ III

Zmiana przynależności klubowej

ROZDZIAŁ IV

Ekwiwalenty za wyszkolenie zawodnika

§ 31

1. Klub sportowy, z którego odchodzi zawodnik w wyniku zmiany przynależności klubowej może żądać od klubu sportowego, do którego zawodnik przechodzi ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika.
2. Wysokość ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika ustalają zainteresowane kluby sportowe w drodze porozumienia.
3. Klub sportowy przekazujący ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika jest obowiązany wpłacić dodatkowo na rzecz PZB określoną przez Zarząd kwotę.
4. W przypadku braku porozumienia co do wysokości ekwiwalentu jego wysokość           i termin płatności ustala Zarząd PZB.
5. Brak zapłaty ekwiwalentu w ustalonym terminie skutkuje nieważnością zmiany przynależności klubowej.
6. Jeżeli zmiana barw klubowych związana jest ze zmianę przynależności do OZB klub sportowy przekazujący ekwiwalent jest obowiązany wpłacić na rzecz OZB, z którego zawodnik odchodzi kwotę stanowiącą 10 % sumy transferu.

Panie Malinowski proszę to przeczytać i z tego się wywiązać. A jak Pan dalej tego nie zrozumie to radzę czytać wszystko po kilka razy.


...
19:16, 29 września 2015

MARCIN

kolego nie jesteś w temacie to głupot nie pisz.
Kilka razy były już spotkania w związku z ustaleniem przynależności i wysokości ekwiwalentu za transfer, nie jesteście jednak w stanie pojąć jaką kwotę za obu zawodników zarząd chce od trenera chłopaków.
Jestem przyjacielem obu i jestem wtajemniczony w (kwoty)
Cena jaką chce Boguś za nich jest nierealna do zapłacenia i możecie mi wierzyć, że prezes knockout Gym nie chciał chłopaków za darmo, tylko już z Trenerem Mieczysławem był ustalona wysokość transferu.
PO ZMIANIE ZARZĄDU KWOTA WZROSŁA 100 X ROZUMIECIE JUŻ PROBLEM ????


...
21:25, 29 września 2015

Gość

Stary Kurp  napisał(a):
Z tego co widzę to obaj pięściarze od zawsze reprezentowali Ostrołękę, a nie jakiś klub z Warszawy. Jednak ten Pan z Warszawy to chyba jakiś cwaniak. Chce "przejąć" zawodników, nie ma problemu, ale niech zapłacić ekwiwalent za ich wyszkolenie. A tak ...

Widać że to jakiś numer, wysłał pismo pocztą, nie na ten adres, odpowiedzi nie dostał to stwierdził że dostanie ich za darmo. Mam nadzieję że zarząd Victorii temu Panu wystawi słuszną fakturę za takie kombinowanie, a zawodników niestety szkoda. Dali się zmanipulować i tyle.

No właśnie
Z tego co Widzisz. Zacznijmy od tego że widzisz tyle ile chcą żebyś zobaczył a nie to co jest prawdą.  


...
22:50, 29 września 2015

stary bokser

Trenerze Bosuslawie załatw chlopakom takie zaplecze treningowe jak w wwa i sponsorow jak trener malinowski a potem wymagaj bo poki co to nie przylozyles ani minuty do rozwoju chlopakow ani zadnego zaangazowania. nawet nie wiesz jak kto na tarcze uderza bo nigdy im ich nie trzymales. Poki co to tylko wymagasz a nie masz zadnych ku temu praw bo jak ktos chce za chlopakow rekompensate to jedynie trener Mieczyslaw i niech on ustali wyskosc kwoty transferu. Nawet nie liczy sie dla ciebie dobro chlopakow bo ich blokujesz nazwyczajniej. Victoria taka biedna, zawodnikow żadnych aktualnie ,a z miasta 30tys i z urzedu marszalkowskiego drugie tyle. Na co? kup za to sprzet a chlopakom daj spokoj i ciesz sie ich sukcesami jak chcesz dla nich dobrze. Póki co to myslisz egoistycznie i chcesz wydoic ile sie da.


...
09:44, 30 września 2015

Wiesiek

Czytam Wasze wypociny i wierzyć mi się nie chce, kwota wzrosła 100%, to zapytam, ile według Ciebie powinien dostać klub macierzysty za medalistę Mistrzostw Polski ?? Za ukształtowanego zawodnika z wynikami który zaraz przejdzie na zawodowstwo i będą zarabiać dla nowego klubu 1000 RAZY większe pieniądze niż ten cały ekwiwalent ?? Ekwiwalent jest po to, żeby takim klubom jak w Ostrołęce, nie podbierano najlepszych zawodników. To właśnie z tego ekwiwalentu będą szkoleni kolejni młodzi zawodnicy, i może jeden na 100 zrobi taką karierę jak nasi bokserzy. Myślę że PZB wyliczy stawkę i będzie po sprawie. A do Panów z Warszawy idealnie pasuje pewien klasyczny dialog:

- Jest tu jakiś cwaniak?
- Nie, nie ma tu żadnego cwaniaka!
- Ja jestem cwaniak i wyp... stąd, ale już.
- Siwy! Tu jest jakiś cwaniak!
- Pan daje piątaka, a cwaniak trzydzieści.


...
10:30, 30 września 2015

hahaha

ma Pan na myśli że zawodnicy będą już po przejściu na zawodowstwo zarabiac pieniądze dla nowego klubu tj Knockoutu z Warszawy???


Wiesiek  napisał(a):
Czytam Wasze wypociny i wierzyć mi się nie chce, kwota wzrosła 100%, to zapytam, ile według Ciebie powinien dostać klub macierzysty za medalistę Mistrzostw Polski ?? Za ukształtowanego zawodnika z wynikami który zaraz przejdzie na zawodowstwo i będą zarabiać dla nowego klubu 1000 RAZY większe pieniądze niż ten cały ekwiwalent ?? Ekwiwalent jest po to, żeby takim klubom jak w Ostrołęce, nie podbierano najlepszych zawodników. To właśnie z tego ekwiwalentu będą szkoleni kolejni młodzi zawodnicy, i może jeden na 100 zrobi taką karierę jak nasi bokserzy. Myślę że PZB wyliczy stawkę i będzie po sprawie. A do Panów z Warszawy idealnie pasuje pewien klasyczny dialog:

- Jest tu jakiś cwaniak?
- Nie, nie ma tu żadnego cwaniaka!
- Ja jestem cwaniak i wyp... stąd, ale już.
- Siwy! Tu jest jakiś cwaniak!
- Pan daje piątaka, a cwaniak trzydzieści....
10:35, 30 września 2015

Gość

Oj Wiesiu, Wiesiu realiów nie znasz,pojęcia nie masz a głupoty piszesz.  Rozbawiłeś mnie mocno :DWiesiek  napisał(a):
Czytam Wasze wypociny i wierzyć mi się nie chce, kwota wzrosła 100%, to zapytam, ile według Ciebie powinien dostać klub macierzysty za medalistę Mistrzostw Polski ?? Za ukształtowanego zawodnika z wynikami który zaraz przejdzie na zawodowstwo i będą zarabiać dla nowego klubu 1000 RAZY większe pieniądze niż ten cały ekwiwalent ?? Ekwiwalent jest po to, żeby takim klubom jak w Ostrołęce, nie podbierano najlepszych zawodników. To właśnie z tego ekwiwalentu będą szkoleni kolejni młodzi zawodnicy, i może jeden na 100 zrobi taką karierę jak nasi bokserzy. Myślę że PZB wyliczy stawkę i będzie po sprawie. A do Panów z Warszawy idealnie pasuje pewien klasyczny dialog:

- Jest tu jakiś cwaniak?
- Nie, nie ma tu żadnego cwaniaka!
- Ja jestem cwaniak i wyp... stąd, ale już.
- Siwy! Tu jest jakiś cwaniak!
- Pan daje piątaka, a cwaniak trzydzieści....
10:44, 30 września 2015

zdziwiony

Nie bardzo rozumiem czemu właście ten klub warszawaski miał płacić za zawodnika,którego wyszkolił za własne pieniądze i dzięki temu chlopak zdobył srebro... a co do Pietruczuka to za te wszystkie jego sukcesy klub dostawał pieniądze i dotacje (nie małe zresztą) gdyby nie on to pewnie już dawno nie byłoby victorii a nowy prezesik nie miał by stołka do grzania tyłka! Wiec jak dla mnie to nic się zachłannym i pazernym "młodym" Mierzejewskim nie należy i niech nie wciskają kitu, że ten cały cyrk dla dobra klubu :p


...
10:55, 30 września 2015

taki jeden z ostroleki

a tak wlasciwie to jakiemu trenerowi victoria ostroleka zawdziecza te medale ze szczecina ? czy ktos wie, czy zaplacili malinowskiemu z knockoutu za prace z zawodnikami boguslawa ? wiem ze marek i przemek nigdy nie zapomna skad pochodza, ale tu w ostrolece nie maja szans na rozwoj jak w warszawie


http://eostroleka.pl/przemyslaw-zysk-ze-s rebrem-mistrzostw-polski,art47725.htmlSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.