zdjecie 9767

Damian Krukowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

Sporty walki 05 kwietnia 2016 Komentarzy

Przez kilka dni Kraków był miastem goszczącym najlepszych polskich bokserów podczas XXIII Mistrzostw Polski Juniorów. Były to zawody szczególnie udane dla zawodnika Victorii Ostrołęka Damiana Krukowskiego. Pięściarz z naszego miasta zdobył brązowy medal w kategorii 81 kg.

Przez kilka dni Kraków był miastem goszczącym najlepszych polskich bokserów podczas XXIII Mistrzostw Polski Juniorów. Były to zawody szczególnie udane dla zawodnika Victorii Ostrołęka Damiana Krukowskiego. Pięściarz z naszego miasta zdobył brązowy medal w kategorii 81 kg.

Droga Damiana Krukowskiego po medal Mistrzostw Polski rozpoczęła się od walki eliminacyjnej z Piotrem Staranowiczem z UKS Kontra Elbląg. Ostrołęczanin był wyraźnie lepszy i zwyciężył na punkty, pewnie awansując do ćwierćfinału. W drugiej walce rywalem Krukowskiego był Paweł Durbacz (Ring Wolny Toruń). Tym razem walka nie potrwała całego dystansu, zawodnik Victorii zwyciężył przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Wtedy stało się jasne, że Krukowski zdobędzie medal. Walka półfinałowa nie potoczyła się jednak po myśli Damiana Krukowskiego. Rywal - Filip Foryś (BKS Skorpion Szczecin) - zwyciężył jednogłośnie na punkty. Ostrołęckiemu zawodnikowi przypadł jednak w udziale bardzo dobry wynik, jakim jest brązowy medal krajowego czempionatu.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy Damiana - mówi jego trener Bogusław Mierzejewski - Mimo tego, że ma dużo zajęć w szkole, to jednak zdołał przygotować się do tej imprezy na tyle, żeby wywalczyć medal. Należą mu się za to wielkie brawa. Do finału zabrakło nam kondycji, ale to zdolny chłopak i myślę, że jeszcze dużo przed nim - dodaje.

W Mistrzostwach Polski wziął udział także drugi z zawodników Victorii - Kacper Waszkiewicz. Miał on jednak sporego pecha, ponieważ już w eliminacjach trafił na wielokrotnego mistrza kraju Karola Kowala ze Szczecina. Niespodzianki w boksie się zdarzają, lecz tym razem obyło się bez niej - Kowal został później mistrzem, a Waszkiewicz musiał zakończyć przygodę z mistrzostwami już po pierwszej walce.

- Kacper zawalczył bardzo dobrze ze swoim rywalem, dał dobry występ, ale niestety Kowal okazał się lepszy i wygrał na punkty. Postawa Kacpra cieszy, bo walczył naprawdę z utytułowanym rywalem - opisuje trener Mierzejewski.

Brązowy medal dla Damiana Krukowskiego oznacza przyznanie mu pierwszej klasy sportowej i - co się z tym wiąże - stypendium. Oby w ślady Damiana poszli także kolejni ostrołęccy sportowcy. Damian Krukowski jest uczniem Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, jego wychowawcą jest Anna Siurnicka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.