III liga: SPS Volley nie sprawił niespodzianki

Siatkówka 04 kwietnia 2016 Komentarzy

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka przegrali z KKS Kozienice 1:3 w spotkaniu III ligi mazowieckiej. Podopieczni Karola Zubrzyckiego podjęli ambitną walkę z liderem, lecz nie udało im się zdobyć choćby jednego punktu.

Zespół z Kozienic to czołowa zdecydowanie najlepsza ekipa trzecioligowa na Mazowszu, duża przewaga nad kolejnymi rywalami nie uśpiła jednak czujności przyjezdnych. Gospodarze wysoko przegrali pierwszego seta, lecz w następnych partiach stoczyli wyrównany bój. W drugiej odsłonie po ciekawej końcówce lepsi byli gracze KKS, lecz w secie trzecim udało Volleyowi się złapać kontakt z rywalami. Początek czwartego seta był również dość dobry dla Volleya, który zyskał minimalną przewagę. Goście doprowadzili jednak do wyrównania i świetnymi zagrywkami przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Podopieczni Karola Zubrzyckiego ponieśli zasłużoną, aczkolwiek honorową porażkę z wyżej notowanym rywalem.

Po osiemnastu meczach SPS Volley Ostrołęka zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów.

SPS Volley Ostrołęka – KKS Kozienice 1:3 (17:25, 22:25, 25:20, 18:25)