zdjecie 8196
zdjecie 8196

Damian Słowik przenosi się do Jagiellonii

Piłka nożna 26 lipca 2017 7 Komentarzy

Damian Słowik zostanie nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. 16-letni wychowanek Korony Ostrołęka przeniesie się do Białegostoku na zasadzie transferu definitywnego. Utalentowany piłkarz w ostatnim czasie przebywał też na testach w jednym z angielskich klubów.

Damian Słowik to wychowanek ostrołęckiej Korony, który w minionym sezonie wypożyczony był do MOSP Białystok. 16-letni zawodnik po zakończeniu rozgrywek otrzymał kilka ofert, w tym także z klubów zagranicznych - z Włoch czy Anglii. W ostatnim czasie przebywał na testach w klubie Fleetwood Town, grającym w angielskiej League One (3. poziom ligowy). Trenował tam z dwoma rocznikami młodzieżowymi. Otrzymał nawet propozycję podpisania dwuletniego kontraktu, ale...

- Zaproponowane warunki były dość przeciętne, a w międzyczasie pojawiła się oferta z Jagiellonii Białystok, czyli ze środowiska, które Damian dobrze zna. Dlatego zdecydowaliśmy się na powrót do Polski po testach - mówi Tomasz Słowik, znany w regionie trener i oczywiście ojciec Damiana. Nie oznacza to jednak, że angielskie testy nie przyniosły żadnych efektów: sama możliwość treningu w świetnej bazie Fleetwood Town, z wieloma boiskami i pełną opieką dla zawodników, była cennym doświadczeniem.

Wspomniana oferta z Jagiellonii okazała się najciekawsza i Słowik zmieni klub na zasadzie gotówkowego transferu definitywnego z Korony Ostrołęka. Kwota transferu jest objęta tajemnicą, ale - jak się dowiedzieliśmy - jest bardzo przyzwoita jak za zawodnika z grup młodzieżowych. W najbliższym sezonie ostrołęczanin będzie występował w młodzieżowych zespołach Jagiellonii.Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:03, 26 lipca 2017

Gość

Kwota przyzwoita więc dobry zastrzyk gotówki i tak powinno się szkolić młodzież  i promować tylko prezesie przeznaczyć te pieniążki na młodsze roczniki a nie na wyjadaczy seniorów.


...
14:41, 26 lipca 2017

Gość

do gościa:
kwota pójdzie na spłatę części długów wobec piłkarzy


...
14:53, 26 lipca 2017

też kibic

Gratuluję Damianowi, to o nim artykuł, więc do rzeczy drodzy Goście. Nie martwcie się kwotą, będzie dobrze rozdysponowana.  


...
15:59, 26 lipca 2017

Gość

Nie ma nic za darmo a wyszkolenie zawodnika kosztuje a Jaga to poziom ekstraklasy wiec i ekwiwalent jest wysoki i do klubowej kasy okazała suma wpłyneła. A Damianowi trzeba życzyć powodzenia niech się rozwija i sławi nasze miasto.


...
17:20, 26 lipca 2017

Bronek

Tomaszu, Tomaszu, Tomaszu przestań już. Kto w Fleetwood znał Damiana S. Powiedz, że dzwoniłem do znajomych z Ostrołęki którzy tam wyjechali za chlebem i tak otrzymał ofertę, z Włoch też!! On jest reprezentantem Polski, że we Włoszech takich nie mają? Aż Jaga się zorientowała i nie chciała taki brylant wypuścić. Niech będzie najlepszy ale Ty chłopie za dużo czytasz o Neymarze czy chociaż Maczynskim, tu są oferty a nie z Mosp, a kwota gdyby to było z 15 tys. to byś ujawnił ale 10razy mniej to nie wypada. Siły wam życzę w walce o sławę!!  


...
20:29, 26 lipca 2017

Prezes Artur

Słowik nie odchodzi z korony pojawi sie w niedziele na pierwszym sparingu nikt nie wpłacił ani nie oferował za niego jakichkolwiek pieniędzy i nie był to temat rozpatrywany przez zarząd korony. Do dzisiejszego dnia są to. Tylko niczym nie potwierdzone plotki.  


...
21:48, 26 lipca 2017

do Bronka

Nie zrozumiały jest twój komentarz. To nie ojciec robi kariere tylko jego syn i myślę że kwota  odstępnego wynosi około tej sumy ktorą napisałeś ale zawodnik nic z tego nie ma tylko macierzysty klub czyli KoronaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.