Dobre występy pływaków UŚKS w Grand Prix Legionowa [ZDJĘCIA]

Pływanie 18 stycznia 2013 Komentarzy

Cztery srebrne medale i dwa brązowe oraz puchar za drugie miejsce dla najlepszej zawodniczki Marysi Murawskiej to dorobek klubu UŚKS Ostrołęka w Grand Prix Legionowa w pływaniu. Zawody odbyły się w niedzielę, 13 stycznia.

Wśród dziewcząt dwa srebrne medale na 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem klasycznym  oraz puchar za drugie miejsce dla najlepszej zawodniczki Grand Prix zdobyła Marysia Murawska.

Żaklina Wikieł  zdobyła srebrny medal na 100 metrów stylem klasycznym i brązowy medal na 100 metrów stylem zmiennym, startując w grupie z dziewczętami o rok starszymi. W swojej kategorii wiekowej była najlepsza.

Karol Bojarski  zdobył srebrny medal na 100 metrów stylem zmiennym i brązowy na dystansie 50 metrów stylem motylkowym uzyskując świetny czas poniżej 30 sekund. Z dwoma dyplomami wrócił Rafał Majkowski zajmując dwukrotnie czwarte miejsca na 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem dowolnym.

Dyplom za piąte miejsce za 100 metrów stylem zmiennym zdobył Kamil Bojarski, Olek Ciepierski zajął miejsce szóste na tym samym dystansie. Z nowymi rekordami wrócił również Piotrek Szlachetka.

- Jestem zadowolony z występu moich podopiecznych - mówi trener Włodzimierz Janczewski, dodając, że nasi młodzi pływacy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymać autografy od Dawida Szulicha - mistrza kraju na 100 metrów stylem klasycznym, Olimpijczyka.