Sukces Pływaków UŚKS w ogólnopolskich zawodach "Od Młodzika do Olimpijczyka"

Pływanie 28 lutego 2012 Komentarzy

Trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale, to dorobek z jakim wrócili podopieczni Włodzimierza Janczewskiego z dwudniowych zawodów które odbyły się w Warszawie.Rywalizację rozpoczęli najmłodsi pływacy z rocznika 2003. Startowało ponad 450 dzieci z całej Polski, w tym trójka naszych: Marysia Murawska, Olek Ciepierski i Rafał Majkowski. Doskonale spisała się Marysia  poprawiając rekordy życiowe zdobyła dwa medale; srebrny na 50 m stylem motylkowym i brązowy na 50 stylem grzbietowym. Chłopcy także spisali się dobrze Olek  zajął miejsce czwarte na 50 m stylem motylkowym, a w stylu dowolnym na 50 m Rafał był  przed Olkiem , ale uplasowali poza pierwszą dziesiątką. Trener jest zadowolony z rekordów swoich wychowanków.

W roczniku 2000 Żaklina Wikieł zdobyła złoty medal na 100m stylem klasycznym z rekordem zawodów  i brązowy medal na 100m stylem motylkowym, Maciek Kwiatkowski tym razem poza pierwszą szóstką ale z nowymi rekordami. Również Karol Bojarski w roczniku 1999 ustanowił rekordy życiowe ale bez medalu.
Nie zawiodła Angelika Wikieł w roczniku 1998 zdobywając dwa złote medale na 100m stylem klasycznym z rekordem zawodów i na 200m stylem zmiennym. Jak podkreśla Włodzimierz Janczewski to dobrze rokuje przed Mistrzostwami Polski w Olsztynie w których Angelika będzie walczyła o złoto dla Ostrołęki.

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na zajęcia do sekcji pływackiej UŚKS OSTROŁĘKA
Tel: 604417086/790290603

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.