Drugi mecz, drugie pewne zwycięstwo. Volley zwyciężył rywali z Warszawy [ZDJĘCIA]

Siatkówka 09 października 2024 3 Komentarze

Drugi dobry mecz w I lidze mazowieckiej ma za sobą zespół SPS Volley. Ostrołęccy siatkarze zwyciężyli 3:0 z drużyną MKS MDK Warszawa, po której kibice zgromadzeni na hali im. Arkadiusza Gołasia spodziewali się podjęcia bardziej zaciętej walki.

Volley Ostrołęka - MKS MDK Warszawa

Zadebiutował dziś pozyskany z Volley Team Żychlin Wojciech Lewandowski, który w zwycięskim meczu z Halinowem w weekend nie mógł zagrać z powodu urazu. W trzecim secie na parkiecie pokazał się także wychowanek Olimpu Ostrołęka, Adam Dudek - z rocznika 2007. Pierwsze skrzypce grał jednak weteran ostrołęckiej siatkówki, 42-letni już Dominik Zalewski.

Szczególnie dobrze punktował w pierwszym secie, który Volley wygrał 25:17, mimo lepszej końcówki w wykonaniu gości. W drugim starciu ostrołęczanie prowadzili 15:7, potem 20:10, ale goście wyciągnęli wynik do 23:16. Na tyle było ich stać, a Jan Kołakowski zakończył starcie zagraniem na 25:16. Trzeci set był bardziej wyrównany. Przez większą jego część Volley prowadził dwoma punktami. Najpierw 15:13, potem 20:17, a ostatecznie wygrał także i to starcie 25:21. Potrzebne były do tego dwie piłki meczowe.

MVP spotkania został wybrany Hubert Jankuniec (Volley).