Dwugodzinny bój Volleya z Virtusem Wiskitki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 20 listopada 2016 Komentarzy

SPS Volley Ostrołęka w końcu zwycięski! Siatkarze znad Narwi w swoim trzecim ligowym pojedynku w tym sezonie pokonali przed własną publicznością Virtus Wiskitki 3:2. Emocjonujący pojedynek zakończył się dokładnie po dwóch godzinach i dwóch minutach. Zobacz zdjęcia i wideo.

Pierwsza odsłona sobotniego starcia zapowiadała duże emocje. Widać było, że obie ekipy są mniej więcej na równym poziomie, żadna z drużyn wyraźnie nie odstawała umiejętnościami od przeciwnika. Więcej szczęścia mieli jednak gracze prowadzeni przez Piotra Wasilewskiego. Przyjezdni zagrali spokojnie, czekając na błędy ostrołęczan i dzięki temu wygrali 25:21. W drugim secie role się odwróciły. Co prawda do połowy seta rywalizacja była wyrównana, lecz Volley w końcówce "odjechał" na trzy punkty (19:16) i nie oddał przewagi do końca. Mieliśmy remis 1:1.

Kolejny set na swoim koncie również zapisali gospodarze. Nie było to jednak łatwe zadanie, gdyż zawodnicy Virtusa wysoko postawili poprzeczkę i jeszcze w połowie seta prowadzili 15:13. Kolejny raz reprezentanci Ostrołęki zagrali jednak dobrą końcówkę, co przesądziło o zwycięstwie do 22. Czwarty set lepiej zaczęli goście, wychodząc na prowadzenie 6:2. Gracze Virtusa robili co mogli, by doprowadzić do tie-breaka, lecz ich przewaga topniała z każdym momentem, aż w końcu ostrołęczanie wyszli na prowadzenie 24:23. Niestety, nie wykorzystali piłki meczowej, a ich potknięcie wykorzystali goście - wygrali oni 26:24 i czekał nas set piąty.

W nim oglądaliśmy wyrównany pojedynek do zdobycia przez obie ekipy 11 punktów. Wtedy świetnie zagrali gracze Volleya, do tego goście popełnili kilka błędów i zwycięstwo ostrołęckiej ekipy stało się faktem. Volley wygrał 3:2 i zapisał na swoim koncie cenne, bo pierwsze w tym sezonie, zwycięstwo.

SPS Volley Ostrołęka - KS Virtus Wiskitki 3:2 (21:25, 25:21, 25:22, 24:26, 15:11)

VOLLEY: Kadłubowski, Małkowski, Kwiatkowski, Jakubowski, Zalewski, Mierzejewski, Murzyn (libero) oraz Groszfeld.

VIRTUS: Łakomy, Różycki, Górski, Nowakowski, Kacprzak, Maicki, Goździkiewicz (libero) oraz Kołodziejczyk, Walendzik.