zdjecie 8196
zdjecie 8196

Fight Academy Ostrołęka na Mistrzostwach Polski WKSF

Sporty walki 19 stycznia 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci Fight Academy Ostrołęka wzięli udział w Mistrzostwach Polski federacji WKSF w kickboxingu. Zawody rozegrane zostały w Mińsku Mazowieckim, wzięło w nich udział ośmiu ostrołęczan, przywieźli oni do domu cztery medale. Zobacz jak spisali się poszczególni z zawodników.

Reprezentanci Fight Academy Ostrołęka wzięli udział w Mistrzostwach Polski federacji WKSF w kickboxingu. Zawody rozegrane zostały w Mińsku Mazowieckim, wzięło w nich udział ośmiu ostrołęczan, przywieźli oni do domu cztery medale. Zobacz jak spisali się poszczególni z zawodników.

Kamil Sęk bardzo udanie otworzył nowy rok. W swojej kategorii - 85kg wygrał dwie walki i zdobył złoto w formule K1. Rywale okazali się bardzo wymagający, jednak w obu starciach udało się doprowadzić do liczenia przeciwników po prawej ręce Kamila. Kamil rozwija się z walki na walkę, coraz większe doświadczenie przekłada się na coraz lepsze występy naszego zawodnika. Aleksy Zienkiewicz wśród zawodników-80kg przywiózł brąz w K1 po ciężkim boju z późniejszym zwycięzcą tej kategorii. Wynik walki oscylował wokół remisu, jednak sędziowie dali zwycięstwo gospodarzowi, a do walki o brąz nie przystąpił rywal Zienkiewicza. Powrót do domu był więc z niedosytem. Nie było go jednak po walkach Łukasza Gwary, który w kick light -75 kg zdobył srebrny medal po czterech udanych walkach. Jak na debiut, porażka o złoto po dogrywce jest bardzo dobrym wynikiem.

Przejdźmy do kolejnych zawodników - Mateusz Madrak w kat-65kg kick light wygrał trzy walki i przegrał jedną, dzięki czemu przywiózł brązowy medal. - Mateusz pokazał duże serce do walki, jest dużo do poprawy, jednak Mateusz rozwija się cały czas i
był to dopiero jego drugi występ, dobrze to rokuje na przyszłość - twierdzi trener Arkadiusz Ludwiczak. Bliski zdobycia medalu był także Łukasz Miłek. W kategorii -75 kick light wygrał on dwie walki eliminacyjne, lecz uległ swojemu rywalowi w półfinale, a w walce o brąz skręcił kostkę, mimo swojego prowadzenia do momentu kontuzji. Cóż, zwykły pech - taki jest sport.

Świetny występ zanotował Kacper Łazicki startujący w kicklight kadet starszy, gdzie zawodnicy powyżej 65 kg walczyli bez podziału na kategorie wagowe. Ważący 69 kg zawodnik Fight Academy w pierwszej walce wypunktował blisko 20 kg cięższego od siebie zawodnika z Heraklesa Kłodzko, drugą walkę także pewnie wygrał na punkty. - Obraz trzeciej walki Kacpra był niestety zaburzony przez sędziego, który zmienił się w trakcie zawodów i nie powinien w ogóle znaleźć się na macie. Walka przegrana, jednak uważam, że Kacper zaprezentował się na zawodach najlepiej z całej naszej reprezentacji, mimo iż był to jego debiut w zawodach - podkreśla trener Fight Academy.

W zawodach brali udział także Albert Brzozowy i Rafał Marzewski, nie zdołali oni jednak zakwalifikować się do strefy medalowej po walkach eliminacyjnych. Czas na podsumowanie zawodów - jak ocenia je trener ostrołęckiego klubu?

- Wyjazd uznajemy za udany, byliśmy blisko przywiezienia większej ilości medali, jednak to nie jest najważniejsze. Cieszę się z postawy naszych zawodników, wszyscy spełnili oczekiwania i zaprezentowali się bardzo dobrze. Cieszę się, że coraz większa liczba zawodników chce brać udział w zawodach i prawie za każdym razem gdy jedziemy na turniej, to startuje w nim kolejny debiutant i przywozi jakiś medal. To bardzo cieszy. Podziękowania za pomoc w wyjeździe kierujemy do Andrzeja Jószkiewicza - podsumowuje Arkadiusz Ludwiczak.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.