Gala boksu zawodowego w Ostrołęce. Czy to możliwe? [ZDJĘCIA]

Sporty walki 14 stycznia 2016 7 Komentarzy

Wspaniała sportowa atmosfera, hala im. Arkadiusza Gołasia pełna kibiców oraz przyszłe bokserskie gwiazdy w ringu. Tak wyglądała gala boksu zawodowego, która odbyła się 3 czerwca 2006 roku w Ostrołęce. Warto byłoby powtórzyć to wydarzenie, tym bardziej, że obecnie mamy zawodowca pochodzącego z naszego miasta.

Wspaniała sportowa atmosfera, hala im. Arkadiusza Gołasia pełna kibiców oraz przyszłe bokserskie gwiazdy w ringu. Tak wyglądała gala boksu zawodowego, która odbyła się 3 czerwca 2006 roku w Ostrołęce. Warto byłoby powtórzyć to wydarzenie, tym bardziej, że obecnie mamy zawodowca pochodzącego z naszego miasta.

Mowa oczywiście o Przemysławie Zyśku - wychowanek Victorii Ostrołęka w grudniu ubiegłego roku podpisał zawodowy kontrakt z grupą Sferis Knock Out Promotions. Z pewnością jego walka zawodowa przed własną publicznością ściągnęłaby tłumy, tym bardziej, że w karcie walk nie mogłoby zabraknąć innych pięściarzy ze stajni Andrzeja Wasilewskiego - a znanych nazwisk tam nie brakuje. Na razie organizacja gali w naszym mieście jest jedynie w sferze marzeń, ale być może uda się zwrócić uwagę promotorów na nasz region. Byłoby to z pewnością nietuzinkowe wydarzenie, tak jak przed dziesięcioma laty.

To właśnie na ringu w Ostrołęce zadebiutowali wtedy Andrzej Fonfara i Mateusz Masternak. Obaj byli w karcie walk ustawieni jako pierwsi, a dziś są wielkimi gwiazdami zawodowego boksu. Fonfara w Ostrołęce pokonał na punkty Miroslava Kubika, z kolei Masternak znokautował Antona Lascka. Zwycięskie walki zanotowali także Grzegorz Soszyński (pokonał Petro Ocheretianiego), Mariusz Wach (wypunktował Romana Suchoterina), Mariusz Cendrowski (wygrał z Iharem Filonau) oraz Piotr Wilczewski - obecny trener wielu znanych bokserów w walce o międzynarodowe mistrzostwo WBF wygrał wtedy na punkty z Mikiem Algoetem.

Dziś możemy jedynie wspominać te wielkie wydarzenia bokserskie. Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec i uda się jeszcze podziwiać pięściarzy-zawodowców w Ostrołęce. Wszak dziś możemy pochwalić się, że w naszym mieście walczyli tacy zawodnicy jak Fonfara, Masternak czy Wach, a w przyszłości moglibyśmy podobnie mówić o kolejnych zawodnikach, w tym także - oby - o ostrołęczaninie Przemysławie Zyśku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
10:09, 14 stycznia 2016

Paweł

TAK TO  BYŁA SUPER  IMPREZA !!!Prezydentem wówczas był p.Załuska , coś w tamtych czasach działo się w mieście.To Załuska wówczas również zorganizował spotkanie między działaczami Korony i Narwi w celu omówienia ewentualnej fuzji 2 klubów , zabrakło naprawdę niewiele. Z tego co pamiętam został nawet już przeprowadzony wspólny trening Korony i Narwi. Niestety dzisiejsza władza ma inne priorytety. Szkoda !!!


...
16:42, 14 stycznia 2016

oon

nie tylko władza ale i media, cieszy że ktoś pamięta o takim zawodniku jak Przemek i go promuje. U konkurencji liczy się tylko $$$$, artykuły sponsorowane a tematy ważne się pomija


...
17:20, 14 stycznia 2016

..

A co z pietruczukiem sie dzieje  


...
19:35, 14 stycznia 2016

Gość

..  napisał(a):
A co z pietruczukiem sie dzieje  


Dużo biega, chyba zostanie maratończykiem ;)


...
20:29, 14 stycznia 2016

Gość

A w Czerwinie był koleś który lał w boksie Diablo Włodarczyka i co z tego skoro nie ma później profitów? Do dzisiaj znam osoby z Oki co twierdzą że Fonfara był cienki heh..... Ach te nasze społeczeństwo


...
21:39, 14 stycznia 2016

Gość

Ja bym chciał galę w Ostrołęce, na pewno bym przyszedł...a ta grupa w której jest Zyziu ma fajnych ludzi np Wawrzyka :)


...
15:57, 15 stycznia 2016

Gość

coś czuje że gala będzie i będzie 2 zawodników z Ostrołęki a nie jeden  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.