Gala boksu zawodowego w Ostrołęce. Czy to możliwe? [ZDJĘCIA]

Sporty walki 14 stycznia 2016 Komentarzy

Wspaniała sportowa atmosfera, hala im. Arkadiusza Gołasia pełna kibiców oraz przyszłe bokserskie gwiazdy w ringu. Tak wyglądała gala boksu zawodowego, która odbyła się 3 czerwca 2006 roku w Ostrołęce. Warto byłoby powtórzyć to wydarzenie, tym bardziej, że obecnie mamy zawodowca pochodzącego z naszego miasta.Mowa oczywiście o Przemysławie Zyśku - wychowanek Victorii Ostrołęka w grudniu ubiegłego roku podpisał zawodowy kontrakt z grupą Sferis Knock Out Promotions. Z pewnością jego walka zawodowa przed własną publicznością ściągnęłaby tłumy, tym bardziej, że w karcie walk nie mogłoby zabraknąć innych pięściarzy ze stajni Andrzeja Wasilewskiego - a znanych nazwisk tam nie brakuje. Na razie organizacja gali w naszym mieście jest jedynie w sferze marzeń, ale być może uda się zwrócić uwagę promotorów na nasz region. Byłoby to z pewnością nietuzinkowe wydarzenie, tak jak przed dziesięcioma laty.

To właśnie na ringu w Ostrołęce zadebiutowali wtedy Andrzej Fonfara i Mateusz Masternak. Obaj byli w karcie walk ustawieni jako pierwsi, a dziś są wielkimi gwiazdami zawodowego boksu. Fonfara w Ostrołęce pokonał na punkty Miroslava Kubika, z kolei Masternak znokautował Antona Lascka. Zwycięskie walki zanotowali także Grzegorz Soszyński (pokonał Petro Ocheretianiego), Mariusz Wach (wypunktował Romana Suchoterina), Mariusz Cendrowski (wygrał z Iharem Filonau) oraz Piotr Wilczewski - obecny trener wielu znanych bokserów w walce o międzynarodowe mistrzostwo WBF wygrał wtedy na punkty z Mikiem Algoetem.

Dziś możemy jedynie wspominać te wielkie wydarzenia bokserskie. Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec i uda się jeszcze podziwiać pięściarzy-zawodowców w Ostrołęce. Wszak dziś możemy pochwalić się, że w naszym mieście walczyli tacy zawodnicy jak Fonfara, Masternak czy Wach, a w przyszłości moglibyśmy podobnie mówić o kolejnych zawodnikach, w tym także - oby - o ostrołęczaninie Przemysławie Zyśku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.